۱۲ شهریور ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، مرتضی خدمتکار رئیس اداره آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری اولین دوره تربیت معلم نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه توسط اداره اموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ویژه مربیان موسسات و مراکز قرآنی کشور خبر داد و گفت: اولین دوره تربیت معلم نهج البلاغه و صحیفه توسط اداره اموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ویژه مربیان موسسات و مراکز قرآنی کشور از شنبه ۱۶ شهریور ماه با حضور بیش از ۵۰۰ نفر در اردوگاه حضرت نرجس جمکران برگزار می‌شود.


خدمتکار اعلام کرد: ۳۰۰ نفر از قبول شدگان در آزمون ورودی از ۱۶ استان به مدت سه روز از تاریخ ۱۶ شهریورماه و ۳۰۰ نفر از ۱۶ استان دیگر از تاریخ ۲۰ شهریور ماه پس از گذراندن این دوره؛ تدریس دوره‌های آموزش عمومی نهج البلاغه و صحیفه سجادیه را در موسسات قرآنی آغاز می‌کنند.


رئیس اداره آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: افراد شرکت‌کننده با گذراندن ۳۲ ساعت آموزش حضوری و ۷۲ ساعت آموزش غیر حضوری ضمن دریافت گواهی‌نامه گذراندن این دوره، مجوز برگزاری دوره‌های آموزش عمومی نهج البلاغه و صحیفه سجادیه أخذمی نمایند.


خدمتکار در ادامه تأکید کرد: در سال‌های گذشته بحث آموزش قرآن کریم در لایه‌های مختلف حفظ، ترجمه و مفاهیم و تدبر قرآن کریم همواره مورد توجه و جزء برنامه‌های آموزشی این معاونت بوده است. امسال با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از نیمه سال جاری برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه عترت را در کنار مباحث آموزش قرآن کریم در دستور کار قرارداده‌ایم.


وی در خصوص اساتید این دوره ها گفت: دکتر فقیهی مجد، حمید محمدی، موحد بیدگلی و محمد مهدی علیقلی از اساتیدی هستند که به آموزش سر فصل هایی از جمله آشنایی با نهج البلاغه، شرح و تفسیر نهج البلاغه، ترجمه و مفاهیم نهج ابلاغه، معارف نهج البلاغه ، پژوهش در نهج البلاغه و … می پردازند.


خدمتکار تاکید کرد: شرکت کنندگان در این دو گروه صرفا اساتید موسسات قرآنی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشند و این معاونت برای موسسات و مراکز قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی دوره دیگری را ۲۶ مهرماه در اردبیل برگزار خواهد کرد.


گفتنی است؛ دو جلد کتاب تحت عنوان درسنامه نهج البلاغه که محور آنها حکمت های نهج البلاغه و یک جلد درسنامه صحیفه سجادیه منابع در نظر گرفته شده برای دوره های آموزش عمومی نهج البلاغه و صحیفه سجادیه می باشد که تولید معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است .


یادآور می شود؛ اولین دوره تربیت معلم نهج البلاغه و صحیفه سجادیه به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت کشوری و در نیمه شهریورماه جاری در جمکران برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط :
  1. نشست آسیب‌شناسی فعالیتهای قرآنی دانشگاهها برگزار شد
  2. مراسم اختتامیه نمایشگاه قرآن امشب برگزار می شود/ تجلیل از سه قهرمان قرآنی
  3. نشست «گفتمان سیاسی ـ اجتماعی امام سجاد(ع) از منظر صحیفه» برگزار می شود
  4. آغاز نام نویسی دور دوم «طرح ملی تلاوت»/ کشف و پرورش استعدادهای قرآنی نوجوانان
  5. اولین شورای پذیرش ورود واحدهای فناوری به دوره رشد برگزار شد

پارک علم و فناوری قم

zohur