۱۸ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حسین محمدزاده، عضو فراکسیون وقف مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت وقف در جامعه گفت: مسئله وقف بسیار مهم است که در روایات ما نیز به آن بسیار سفارش شده است. وقف، صدقه جاریه است. وقف در کشورمان نظام و مدیریت درستی دارد.


این عضو فراکسیون وقف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه توجه به موضوع وقف در جامعه امروز مورد غفلت قرار گرفته است و اگر این مهم احیا شود موجب بدست آمدن سرمایه های کلان جهت رفع مشکلات می شود ، اظهار کرد : سرمایه هایی که در این حوزه به دست می آید می تواند در حوزه هایی نظیر اشتغال، تولید و … به کار گرفته شود لذا مردم ما باید با اهتمام بیشتر به نیازهای روز کشور اقدام به نیت برای وقف کنند.


محمدزاده با تأکید بر اینکه وقف مشارکتی که از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور انجام می شود، مصداق کوچکی از بحث مشارکت در رفع نیازهای جامعه است،  ادامه داد: این اقدام حرکتی برای گذر از نگاه سنتی به شرایط روز جامعه است.


وی گفت: تغییر نگرش در حوزه وقف که یک ارزش الهی است باید به سرعت بیشتری در بین مردم ایجاد شود لذا سازمان اوقاف و امور خیریه وظیفه خطیری بر دوش خود دارد که باید با پرداخت حق و حقوق موقوفات از سوی مردم به آن عمل کند.


محمدزاده با اشاره به برنامه هایی که توسط سازمان اوقاف و امور خیریه در ایام تابستان و البته ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه امامزادگان سراسر کشور برگزار می شود، گفت: امامزادگان(ع) ملجأ آلام مردم کشورمان هستند لذا با اجرای این برنامه ها در این مراکز می توان به قطبهای فرهنگی در سراسر کشور دست یافت.


نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عمل به نیت واقفان باید در رأس امور سازمان اوقاف و امور خیریه کشور باشد که البته می توان در یک ارزیابی این مهم را موفقیت آمیز دانست.

مطالب مرتبط :
  1. خدمات و برکات اوراق وقف برای همه مردم است
  2. اوراق وقف فرهنگی تا پایان سال منتشر می شود/ یکی از ویژگی‌های اوراق وقف تنوع در اجرای نیات وقفی است
  3. دعوت رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز از خیران برای خرید اوراق وقف
  4. دعوت از هنرمندان برای خرید اوراق وقف بیمارستان سرطان/ پخش ویژه برنامه های «آرامش بهاری»
  5. اوراق وقف بیمارستان سرطان از طریق بانک، موبایل و اینترنت قابل خرید است

پارک علم و فناوری قم

zohur