۲۹ اسفند ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی حاتمی با بیان اینکه فرهنگ وقف جمعی، امری است که بیش از ۲۰ سال در کشورهای مختلف اسلامی جا افتاده است و جایگاه مناسبی دارد، اظهار داشت: یک فرهنگ متداول در کشور این است که وقف اموال، مخصوص متمکنین و ثروتمندان است، درحالی که همه افراد با کمترین بضاعت مالی، می‌توانند در این اقدام خداپسندانه مشارکت کنند.


 وی با تأکید بر گشایش حداکثری مشارکت مردم در امور خیریه بزرگ، تصریح کرد: اوراقی وقف مدلی برای مشارکت آحاد مردم با هر میزان تمکن مالی است و اگر می خواهیم در کشور خدمات بزرگی انجام شود، باید ابزار دقیقی مانند اوراق وقف ایجاد شود.


معاون اوقافی ، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه از سال ۱۳۸۷ به بعد کارهای علمی بزرگی درباره اوراق وقف انجام شد، گفت: اوراق وقف ابزاری برای جمع کردن سرمایه‌های کوچک در کنار یکدیگر است که با عقد شرعی برای احداث یک پروژه عام المنغه ثبت می‌شوند و چون این کار باید ماندگار و عینی باشند، اولین اقدام در راستای اوراق وقف، ساخت بیمارستان تخصصی سرطان در کشور انتخاب شد.


 وی با بیان اینکه اوراق وقف یکی از ابزارهای جدید مالی برای مشارکت در سنت حسنه وقف است، ادامه داد: افراد با خرید این اوراق در یک وقف جمعی شرکت خواهند داشت.


حجت الاسلام حاتمی با بیان اینکه ۳ روش برای تهیه اوراق وقف فراهم شده است، اظهار کرد: افراد می توانند با مراجعه حضوری به شعب منتخب بانک ملت، فرم مربوطه را تکمیل کنند و هزینه مورد نظر را بپردازند.


معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه به اینکه مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی اوراق وقف (امینانه) به نشانیwww.aminane.ir و ورود به درگاه الکترونیکی بانک ملت برای پرداخت هزینه، یکی از روش های دیگر است، افزود: مردم خیراندیش همچنین می توانند  از طریق تلفن همراه نیز با شماره گیری کد #۱۴۴*۴*۷۳۳* اوراق وقف را خریداری کنند.


حجت الاسلام حاتمی با اشاره به اینکه بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی ویژه مبتلایان به سرطان در موقوفه شهید روحانی نژاد واقع در شهر ری تهران احداث خواهد شد، تصریح کرد: فاز اول این بیمارستان با ۲۲۴ تختخواب ساخته خواهد شد که البته باید گفت در کنار ساخت بیمارستان نیز امکان اسکان همراهان بیماران نیز در نظر گرفته خواهد شد که به نوعی در قالب هتل- بیمارستان احداث می گردد.

مطالب مرتبط :
  1. دعوت از هنرمندان برای خرید اوراق وقف بیمارستان سرطان/ پخش ویژه برنامه های «آرامش بهاری»
  2. وقف مایه عزت و عظمت واقف است/ تأسیس بیمارستان تخصصی سرطان با اوراق وقفی
  3. دعوت رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز از خیران برای خرید اوراق وقف
  4. عرضه اوراق وقف بیمارستان سرطان در استان اصفهان همزمان با طرح آرامش بهاری
  5. خدمات و برکات اوراق وقف برای همه مردم است

پارک علم و فناوری قم

zohur