۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حسام‌الدین سراج، از خواننده‌های کشورمان وقف را نوعی باقیات صالحات برشمرد و گفت: دامنه فیوضات وقف پس از مرگ نیز برای انسان ادامه دارد.


وی معتقد است که نه تنها فرد واقف از ثواب و فیض وقف بهره‌مند است، بلکه جامعه نیز از برکات وقف متنفع و بسیاری از مشکلات و کاستی‌ها در جامعه به وسیله این سنت الهی رفع می‌شود.


اوراق وقف؛ نوآوری و خلاقیت در گسترش زمینه‌های مشارکت مردم


حسام‌الدین سراج انتشار اوراق وقف را نوآوری و خلاقیت در گسترش زمینه‌های مشارکت مردم در امور خیر دانست و اظهار کرد: این اوراق زمینه ساز خیر و یک حرکت اجتماعی مثمرثمر است که باعث همدلی و همدردی بین اعضای جامعه می‌شود.


سرطان نیاز به توجه ویژه نیز دارد


این خواننده سنتی کشورمان اختصاص این اوراق در مرحله اول به ساخت بیمارستان سرطان را توجه به یکی از نیازهای روز کشور ارزیابی و تصریح کرد: سرطان از بیماری‌های خاص محسوب می‌شود که نیاز به توجه ویژه نیز دارد.


طبع لطیف هنرمند مشارکت خیرخواهانه می‌طلبد


وی از هنرمندان کشور که همیشه مورد لطف و عنایت شهروندان بوده‌اند نیز دعوت کرد تا در خرید اوراق وقف سهیم باشند و گفت: مشارکت هنرمندان نه تنها باعث می‌شود مردم نیز به سبب علاقه‌ای که به آنان دارند از عملکرد ایشان پیروی کنند بلکه لطف و محبتی که همواره عموم مردم به هنرمندان داشته‌اند و طبع لطیف آنان می‌طلبد که آنان نیز در این راه خیر قدم برداشته و به هموطنان کشورشان کمک کنند.

مطالب مرتبط :
  1. دعوت رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز از خیران برای خرید اوراق وقف
  2. اوراق وقف؛ شکل جدید مشارکت مردمی/کمک مسئولان اوقاف به نظام سلامت
  3. تفاوت اوراق وقف و قرض الحسنه
  4. اوراق وقف بیمارستان سرطان از طریق بانک، موبایل و اینترنت قابل خرید است
  5. خدمات و برکات اوراق وقف برای همه مردم است

پارک علم و فناوری قم

zohur