۱۰ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، همزمان با آغاز دهه کرامت و در آستانه ولادت امام رضا(ع) جشن زیر سایه خورشید با حضور خدام رضوی به مدت یک هفته در استان تهران در حال برگزاری است. این جشن که تا میلاد امام رضا (ع) ادامه دارد، در ۳۲ استان کشور و همچنین در۱۰ کشور ازجمله کشورهای نیجریه، افغانستان، پاکستان، اندونزی با حضور خادمان حرم امام رضا (ع) برگزار می شود. یکی از ویژه برنامه های جشن زیر سایه خورشید، اهتزاز پرچم حرم ثامن‌الحجج(ع) در برج میلاد تهران است که ۱۵ شهریور همزمان با شب ولادت آن حضرت با حضور خادمان و مراسم ویژه نقاره زنی انجام شود.


غبارروبی مزار شهدای انقلاب و شهدای گمنام، ادای احترام به حرم عبدالعظیم حسنی(ع) و امامزاده صالح، عیادت از بیماران، حضور در حرم امام خمینی (ره)،بازدید از کانون های اصلاح و تربیت از دیگر برنامه های جشن زیر ساه خورشید در پایتخت است.


جشن‌های مردمی و معنوی زیر سایه خورشید تلاش دارد تا ضمن بسط و تعمیق جایگاه سیره و سنت ثامن‌الحجج(ع) با در نظر گرفتن فضای شور و شعور معنوی، بستری را برای ارتقاء معرفت و بهره‌مندی حداکثری مخاطبان از آموزه‌های اهل‌بیت(ع) به ویژه سنت و سیره رضوی در داخل و خارج از کشور فراهم کند.


مراسم اهتزاز پرچم حرم امام رضا (ع) ۱۵ شهریور ماه از ساعت ۱۹ در گنبد آسمان برج میلاد برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط :
  1. نصب پرچم گنبد حرم امام علی(ع) بر فراز تهران
  2. برگزاری جشن میلاد امام هشتم شیعیان در تمام اماکن مذهبی پایتخت
  3. آیا حضرت معصومه(ع) معصوم بود/ کسی که اولین گنبد را بر فراز قبر فاطمه ثانی بنا کرد
  4. نقش و حضور مردم در برنامه های دهه کرامت پررنگ تر شود/ جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در ۲۰۰ نقطه دنیا برگزار می شود
  5. برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در ۲۳۰۰ نقطه ایران و جهان/پوشش گسترده رسانه ای خارجی و داخلی مراسم

پارک علم و فناوری قم

zohur