۲۲ مرداد ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، محمدحسین کیانی سردبیر فصلنامه مطالعات معنوی با اشاره به اینکه مجموعا ۵ شماره (۲ پیش شماره و سه شماره اصلی) از این مجله چاپ شده است از آماده به چاپ شدن شماره چهارم فصلنامه مطالعات معنوی با موضوع «عرفان و جنبش‌های نوپدید معنوی» خبر داد.


وی افزود: در این شماره که به‌زودی وارد بازار نشر خواهد شد عناوینی چون “جهانی‏ شدن و معنویت‏ گرایی” نوشته مهناز فرهمند، “تلاشی در سنخ‏ شناسی جنبش‏های نوپدید معنوی ایران”به همت بهزاد حمیدیه،” جنبش‏های دینی و مواجهه بنیادین عرفانی” نوشته محمدحسین کیانی آمده است.


این محقق حوزوی و دانشگاهی اظهار داشت: “ریاضت مشروع (آثار معنوی ـ معرفتی آن)” توسط محمدجواد رودگر و “معیار سنجش و تمییز شهود رحمانی از شهود شیطانی” با تلاش حسن معلمی به رشته تحریر درآمده است.


کیانی در ادامه با توضیحاتی در مورد دیگر مقالات این شماره گفت: “نسبت عرفان و شریعت نزد عرفای اسلامی به همت علی آقانوری و قادر حافظ و “مبانی شریعت‏‌گریزی در عرفان‏های نوظهور” نوشته هادی ترکمنی است.


وی در پایان سخنانش یادآور شد: در این شماره گزارش نشست علمی ای با عنوان “علل پیدایش و گسترش عرفان‏ واره‏ها و راه‏کارهای مقابله با آنها” آمده است.

مطالب مرتبط :
  1. انتشار شماره جدید فصلنامه "قبسات"/ جستاری درباره علم دینی و دینی کردن علوم
  2. شماره ۷۱ فصلنامه خردنامه صدرا منتشر شد
  3. شماره جدید دوفصل‌نامه مطالعات میان‌رشته‌ای «رسانه و فرهنگ»
  4. دوازدهمین شماره فصلنامه تاریخ فلسفه (بهار ۹۲) منتشر گردید
  5. چهلمین شماره فصلنامه شیعه شناسی منتشر شد

پارک علم و فناوری قم

zohur