۱۷ آذر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، دوفصلنامه تخصصی «پژوهش‌های میان رشته‌ای قرآن کریم» در راستای منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و به منظور اشاعه و گسترش مطالعات میان رشته‌ای در زمینه قرآن و ایجاد بستری مناسب برای کاربردی کردن مفاهیم، فرهنگ و پژوهش‌های قرآنی در سطوح مختلف سازمان‌ها و مؤسسات و همچنین انتشار نتایج پژوهش‌های میان رشته‌ای قرآن کریم، به همت سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور به انتشار می‌رسد.


دوفصلنامه تخصصی «پژوهش‌های میان رشته‌ای قرآن کریم» فعالیت خود را از نیمه دوم سال ۱۳۸۷، زیر نظر اداره پژوهش سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور، وابسته به جهاد دانشگاهی، شروع نموده است، هر دوفصل یک‌بار منتشر می‌شود و تاکنون شش شماره از این مجله چاپ و منتشر شده است.


این مجله باصاحب امتیازی جهاد دانشگاهی و با مدیر مسئولی سید مهدی تقوی، رئیس سازمان فعالیتهای قرآنی دانشگاهیان کشور به فعالیت می پردازد. رئیس شورای سیاستگذاری این مجله دکتر علی منتظری  و عبدالحسین خسروپناه سردبیر نشریه اند.


در ششمین شماره دوفصلنامه تخصصی «پژوهش‌های میان‌‌رشته‌ای قرآن کریم» مقالات: «اثربخشی معنا درمانی توأم با تلاوت قرآن و دعا بر افسردگی و سلول T /کمکی(CD4+)» به قلم نجمه حمید و شوبو ویسی؛ «امر به معروف و نهی از منکر از منظر دین و شرایط اقامه آن» نوشته سیّد اسماعیل حسینی اجداد و سیّده اکرم رخشنده‌نیا؛ «حمایت از حریم خصوصی اشخاص از منظر آیات و روایات» به نگارش سجاد شهباز قه‌فرخی و مصطفی مسعودیان؛ «رویکردی نظری و عملی به هنر تصویرآفرینی قرآن برای آموزش روستاییان» به قلم منصور شاه ولی و فهیمه ابراهیمی؛ «بازشناسی مؤلفه های هویّتی مسکن سنتی بر اساس آیات قرآن و روایات ائمه معصومین(ع)» نوشته هانیه اخوت؛ و مقاله «مکان، زمان، رؤیا و شخصیت در سوره یوسف(ع)» به نگارش خلیل پروینی و مرتضی زارع برمی؛ به چاپ رسیده است.


لازم به ذکر است این دوفصلنامه برای بهره‌برداری در سایت دوفصلنامه به آدرس:http://journal.quran.ir  و پایگاه‌های الکترونیکی مجلات نور به آدرس: www.noormags.com، بانک اطلاعات نشریات کشور به آدرس: www.magiran.com، مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری به آدرس: www.srlst.com، پایگاه اطلاع رسانی سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشجویان کشور به آدرس www.iska.ir و پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی به آدرس:www.sid.ir  در دسترس عموم پژوهشگران قرار گرفته است.


اساتید، پژوهشگران و فرهیختگان دانشگاهی و حوزوی می توانند مقالات خویش را به آدرس الکترونیکی: quranjournal@gmail.com؛ یا سایت دوفصلنامه به آدرس http://journal.quran.ir همراه با نامه درخواست از سردبیر برای درج دردوفصلنامه ارسال نمایند.

 

مطالب مرتبط :
  1. مسابقات تخصصی مفاهیم قرآن کریم در سراسر کشور برگزار می شود
  2. زمانبندی برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اعلام شد
  3. فرهنگ اصطلاحات میان رشته‌ای منتشر شد
  4. شماره جدید دوفصل‌نامه مطالعات میان‌رشته‌ای «رسانه و فرهنگ»
  5. سی و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف از فردا آغاز می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur