۳۰ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، در آستانۀ فرارسیدن ماه محرم الحرام، دفتر سوّم از مجموعۀ «اندیشه‌های ناب»، تحت عنوان «فضائل و قیام امام حسین سلام‌الله‌علیه»، تألیف آیت الله مظاهری منتشر گردید.


کتاب حاضر که در قالب پرسش و پاسخ تنظیم شده است، از شانزده فصل اصلی تشکیل شده و حاوی پاسخ‌های آیت‌الله مظاهری به پرسش‌های متفاوتی پیرامون جنبه‌های مختلف شخصیّت و فضائل امام حسین سلام‌الله‌علیه و نیز قیام سرنوشت‌ساز ایشان، وقایع عاشورا و مسائل پیرامون آن از جمله عزاداری، می‌باشد.


برخی موضوعات این کتاب عبارتند از: «ولادت و کودکی امام حسین سلام‌الله‌علیه»، «رابطۀ امام حسن و امام حسین سلام‌الله‌علیهما»، «فضائل و مناقب امام حسین سلام‌الله‌علیه»، «حرکت و قیام حسینی سلام‌الله‌علیه»، «اصحاب و یاران امام حسین سلام‌الله‌علیه»، «وقایع عاشورا و پس از آن»، «بازشناسی واقعۀ عاشورا»، «زیارت امام حسین سلام‌الله‌علیه در کربلا»، «زیارت عاشورا»، «رابطۀ امام حسین و امام زمان سلام‌الله‌علیهما» و «گریه و عزاداری بر امام حسین سلام‌الله‌علیه».


برخورداری از بیانی روان و نیز رعایت اختصار در پاسخ‌ها، همچنین ارائۀ مستندات روایی و تاریخی مفصّل پاسخ‌ها در پاورقی و تنوّع در سؤالات و موضوعات مرتبط، از ویژگی‌های اثر حاضر است.


مجموعۀ چند جلدی «اندیشه‌های ناب»، کوششی است در راستای تبیین مسائل و معارف دینی که در قالب پرسش و پاسخ تنظیم شده و در هر دفتر از آن، به یکی از موضوعات معارف اسلامی پرداخته خواهد شد.


پیش از این، دفتر اوّل این مجموعه، تحت عنوان «سیره و فضائل حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها» که به تببین برخی از جنبه‌های با اهمیّت شخصیّتی حضرت فاطمۀ اطهر سلام‌الله‌علیها پرداخته بود و نیز دفتر دوّم با عنوان «سیمای زن در اسلام» که به شرح و تبیین برخی از ابعاد مهمّ شخصیّت زنان از منظر اسلام اختصاص داشت، منتشر گردید و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.


این اثر ارزشمند، به همّت مؤسسۀ فرهنگی مطالعاتی الزّهراسلام‌الله‌علیها، در ۱۹۲ صفحه و در قطع رقعی، تنظیم گردیده است.


علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر یا تهیۀ این کتاب و سایر آثار معظّم‌له، با شماره تلفن ۳۴۴۶۳۶۷۱-۰۳۱۱ تماس حاصل نمایند.

مطالب مرتبط :
  1. سید بن طاووس شهادت عرفانی امام حسین(ع) را تأیید می‌کند/ تلقی گذشتگان از قیام امام حسین(ع) اجتماعی نبوده است
  2. «دانشنامه امام حسین (ع)» مورد بررسی قرار می گیرد
  3. چرا قیام امام حسین(ع) متفاوت از همه قیام ها است
  4. سیاست وهابیها مخفی کردن حقایق زندگی و فضائل اهل بیت(ع) است/ فضائل اهل بیت(ع) برای مردم بازگو شود
  5. آیت الله العظمی آقامجتبی تهرانی با سلام به امام رضا(ع) از دنیا رفتند

پارک علم و فناوری قم

zohur