۱۳ خرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، قرآن مهمترین منبع معارف اسلامی در نزد مسلمانان، از صدر اسلام مورد تحقیق و بررسی اصحاب پیامبر(ص) و ائمه(ع) و دانشمندان مسلمان بوده و هست. حاصل این تلاشها تحت علوم متعددی ساماندهی شده که علوم قرآنی یکی از مهمترین آنان است.


مرحوم آیت الله معرفت یکی از دانشمندان برجسته در حوزه علوم قرآنی بود که آثار ارزشمندی از خود به جای گذاشته است. این مولف گرانقدر به سفارش سازمان سمت و با هدف تهیه متن درسی دانشگاهی اقدام به نگارش کتاب علوم قرآنی نمود و این اثر در سال ۱۳۷۹ توسط سازمان سمت به چاپ رسید و بارها نیز تجدید چاپ شد.


بنیاد مطالعات اسلامی در راستای گسترش و نشر معارف قرآنی و تهیه متن درسی جهت مراکز آموزشی روسیه،اقدام به ترجمه و نشر “علوم قرآنی” به زبان روسی نمود .انتشار این اثر یکی از پروژه های مشترک سازمان سمت و بنیاد می باشد.


بنیاد مطالعات اسلامی با همکاری دانشگاه اسلامی مسکو ترجمه روسی “علوم قرآنی” را منتشر نمود.


دانشگاه اسلامی مسکو در نظر دارد که از این متن به عنوان کتاب درسی استفاده نماید.


بنیاد مطالعات اسلامی تا به حال حدود ۱۲۰ اثر به زبان روسی در موضوعات مختلف علوم و معارف اسلامی منتشر نموده است که حدود ۳۰ درصد از این آثار در موضوعات قرآنی می باشد و تا به حال دو عنوان از این آثار در روسیه به عنوان اثر برتر سال در موضوع معنویت برگزیده شده است.

 

مطالب مرتبط :
  1. وقتی ذبیح‌الله منصوری ترجمه یک مقاله را به کتاب تبدیل کرد/ تعجب هانری کربن از ترجمه کتابش در ایران
  2. کتاب "عرفان عملی" به زبان روسی منتشر شد
  3. برخی تصور می‌کنند اتصال معرفت قرآنی با علم بشری کفر است
  4. ملاصدرا؛ از معرفت شناسی تا علوم انسانی/ انتشار سی و هفتمین مقاله شفاهی حسن رحیم پورازغدی
  5. تحلیل و نقد نظریه‌های اخلاقی فایده‌گرا در فلسفه اخلاق/ انتشار نقدنامه علوم اجتماعی

پارک علم و فناوری قم

zohur