۱۵ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، نسخه دیجیتال کتاب “میراث تشیع و ایران” که توسط رایزنی فرهنگی کشورمان در نیویورک منتشر شده است، در موتور جستجوهای آمازون، ای بوکز اپل و کوبو بوک قابل دسترس می باشد.


این کتاب از سوی انتشارات آمریکایی GSP و رایزنی فرهنگی ایران در نیویورک منتشر شده و مشتمل بر ۱۲ مقاله از صاحب‌نظران و مولفان شیعی و غیرشیعی است.


هدف اصلی کتاب میراث تشیع و ایران، پرداختن به استعدادها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فکری، نظری و عملی تشیع در پی‌ریزی نظام‌های سیاسی فرهنگی است. این کتاب به نوعی پاسخ به سوالات انبوه دانشجویان و اهل قلم امریکایی درباره ماهیت سیاسی و فرهنگی تشیع است. رهیافت اصلی این اثر، معرفی نظام و الگوی گفتمان شیعه متبلور در نظام جمهوری اسلامی ایران است. اگر چه در بخشی از کتاب به سنت‌ها و میراث تمدنی شیعه در طول تاریخ اشاره می‌شود، اما هسته اصلی کتاب ارایه الگوی مترقی شیعه در در دنیای معاصر و کنونی است.


در این کتاب، مقالات متعددی از نویسندگان و پژوهشگرانی مانند «محمود ایوب» استاد دانشگاه تمپل، «لیاقت تکیم» استاد دانشگاه مک مستر کانادا، «حبیبه رحیم» استاد دانشگاه سنت جونز نیویورک و «داگلاس هاستتر» رئیس کلیسا و دفتر منونایت نیویورک ارائه شده است.


علاقه مندان می توانند به لینکهای ذیل مراجعه و کتاب مذکور را رایگان دانلود کنند.


https://itunes.apple.com/us/book/shi-a-tradition-and-iran/id898379818?mt=11


http://www.amazon.com/Shia-Tradition-Iran-Contemporary-Perspectives-ebook/dp/B00LSYGLDC/ref=sr_1_2?s=digital-text&ie=UTF8&qid=1405399044&sr=1-2


http://www.kobobooks.com/ebook/shi-a-tradition-and-iran-contemporary-global-perspectives/book-yhpg2r4e-0a06J4uo_3s-A/page1.htmlhttp://www.amazon.com/Shia-Tradition-Iran-Contemporary-Perspectives-ebook/dp/B00LSYGLDC/ref=sr_1_2?s=digital-text&ie=UTF8&qid=1405399044&sr=1-2

 

مطالب مرتبط :
  1. کتاب«آنچه همه باید درباره اسلام بدانند» روی سایت آمازون و ای بوک اپل قرار گرفت
  2. سلمان فارسی اسلام را به ایران آورد نه حمله مسلمانان/سنخیت فلسفه ایران باستان و تشیع
  3. ۷۰۰۰ قطعه عکس از علمای مکتب تشیع بر روی سایت فرهیختگان تمدن شیعه قرار گرفت
  4. کنفرانس «جامعه‌شناسی تشیع؛ تعریف، ضرورت‌ها و محدودیت‌ها» برگزار می شود
  5. کتاب تاریخ فرهنگی ایران مدرن نقد و بررسی می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur