۲۴ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، احمد آریایی‌نژاد، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت وقف در جامعه گفت: شرایط نشان می دهد که شمار موقوفات پس از پیروزى انقلاب اسلامى افزایش چشمگیرى داشته است که از لحاظ نوع اهداف و نیات واقفان نیز حایز اهمیت است.


نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انجام نیت واقفان در اکثر موارد در جهت رفع نیازهاى ضرورى جامعه اعم از نیازهاى فرهنگى، اقتصادى و اجتماعى بوده و مشکلى از مشکلات اساسى جامعه را حل کرده است، ادامه داد : به همین دلیل از رسالت هاى مهم سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ترویج این حرکت خداپسندانه و مردم گرایانه است.


این نماینده مردم در مجلس نهم تحقق وقف های مشارکتی را کار بدیعی دانست و با بیان اینکه ساخت بیمارستان تخصصی سرطان در شهر ری کمک شایانی به وضع بهداشت و درمان کشور می کند ، اظهار کرد : این موضوع موجب شده باتوجه به محدودیتهایی که برای افراد وجود دارد ، امر مهم وقف در جامعه به رشد خود ادامه دهد.


وی عمل به نیت واقفان را فراتر از قانون عنوان و یک امر شرعی دانست و گفت: باید توجه داشت که شفاف سازی در اقدامات سازمان اوقاف و امور خیریه کشور کمک مثبت و قابل توجهی در جلب نظر مردم به این امر خدا پسندانه می کند زیرا مردم باید آگاه تر نسبت به برکات وقف در جامعه شوند.


نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه انقلاب اسلامی کشورمان یک انقلاب فرهنگی بوده است ،‌ تصریح کرد : بقاع متبرکه و امامزادگان در سراسر کشور محفل خوبی برای رشد فرهنگ جامعه و رشد معنویت افراد است لذا وجود محصولات فرهنگی در کنار این مکان های مقدس می تواند به این موضوع کمک قابل توجهی کند.


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد سازمان اوقاف کشور در جهت معرفی اماکن مقدس کشورمان، خاطرنشان کرد : سازمان اوقاف و امور خیریه کشور توانسته است در راستای سیاست های پیش بینی شده خوب گام بردارد.

مطالب مرتبط :
  1. اوراق وقف حرکت برای گذار از نگاه سنتی به شرایط روز جامعه است
  2. وظیفه رسانه تبیین فرهنگ وقف در جامعه است/ پیشنهاد تشکیل کارگروه رسانه برای ترویج فرهنگ وقف
  3. بزرگترین محفل انس با قرآن امشب در امامزادگان کشور برپا می شود
  4. ویژه برنامه های ترویج فرهنگ نماز در امامزادگان و بقاع متبرکه اعلام شد/ تشکیل هسته های یاوران نماز در امامزادگان
  5. ایده وقف مشارکتی موجب احیای فرهنگ وقف می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur