۱۵ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، فعالان شیعه و نمایندگان پارلمانی شیعه در کویت اظهار داشتند که در جریان اجرای یک تئاتر در این کشور، هنرپیشه آن تشیع را با بلند کردن یک پرچم سیاه و سردادن شعارهای شیعی با صدای مضحک به استهزا کشانده است.


این اقدامات در یکی از صحنه های نمایشنامه “هاجر” صورت گرفته که از زمان عید فطر روی صحنه بود.


این هنرپیشه که خود شیعه بوده پس از این اقدام به صورت عمومی عذرخواهی کرده و اظهار داشته است که قصد اهانت به کسی را نداشته است و تنها قصد داشته اندکی روحیه کمدی به این نمایش ببخشد.


این درحالی است که عبدالله تیممی نماینده پارلمانی شیعه کویت این تئاتر را محکوم کرد و خواستار انجام اقدام قانونی علیه آن شد.


عبدالحمید دشتی از دیگر نمایندگان پارلمانی کویت نیز با اعلام حمایت از انجام اقدام قانونی تأکید کرد که چنین رویکردی می تواند تضمین کننده وحدت ملی باشد.


 محمد عسعوسی دبیرکل هنر و تئاتر در شورای ملی فرهنگ، هنر و آثار ادبی کویت با اشاره به ممنوعیت اجرای این تئاتر توسط شورای ملی فرهنگ، هنر و آثار ادبی کویت به علت نقض قوانین اظهار داشت که این شورا تصمیم خود را در راستای قدرتهای اجرایی و حقوقی اتخاذ کرده است.


عسعوسی از هنرمندان خواست از قوانین وضع شده در ارائه آثار هنری خود پیروی کنند که در غیر این صورت خود مسئول اعمالشان خواهند بود.

مطالب مرتبط :
  1. نماینده پارلمان کویت خواستار آزادی بیشتر شیعیان در مساجد شد
  2. ۷۰۰۰ قطعه عکس از علمای مکتب تشیع بر روی سایت فرهیختگان تمدن شیعه قرار گرفت
  3. گفتگویی صریح پیرامون علت تشدید خشونت علیه تشیع/ پیامد مواضع سیاسی و رسانه‌ای ایران برای شیعیان
  4. محکومیت شهادت مظلومانه عالم شیعی مصری/ دولت مصر مسئول پیگیری این اقدام وحشیانه است
  5. مسابقات بین‌المللی قرآن خنثی کننده شبهات وهابیت علیه تشیع است

پارک علم و فناوری قم

zohur