۲۸ خرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین سیدیدالله شیرمردی، رئیس ستاد نماز جمعه تهران در مورد اهمیت کنگره سبط النبی(ع) و نقش امام حسن(ع) در تاریخ اسلام گفت: امام حسن(ع) ۱۰ سال امام بودند حدود ۲۳ سال در دوران امامت پدرشان بودند و در جنگهای افریقا، در فتح افریقا، در فتح ایران و در جنگ صفین و جمل جزء سرداران بودند و نقش تعیین کننده داشتند و پایه پیروزی جنگ جمل ایشان بودند و در دوران جد بزرگوارشان حدود یک دهه عمر کردند.


وی با اشاره به اینکه امام حسن مجتبی(ع) با بزرگترین طاغوت عصر یعنی معاویه درگیر بودند و با همه اینها ابعاد ناشناخته ای از ایشان وجود دارد گفت: کنگره سبط النبی(ع) واقعا علمی است و الحمدلله مورد استقبال اندیشمندان، نویسندگان و علما قرار گرفته است.


رئیس ستاد نماز جمعه تهران با ابراز تأسف از اینکه مردم و حتی علما و نخبگان اطلاعات کمی از ایشان دارند افزود: پیامبر(ع) در مورد امام حسن(ع) فرمودند «اگر عقل و خرد به صورت انسانی مبدل می گشت آن انسان حسن بن علی بود» به خاطر اینکه دنیای اسلام، دانشمندان و اندیشمندان شناخت بیشتری راجع به حضرت داشته باشند این کنگره برگزار می شود.


حجت الاسلام شیر مردی گفت: ستاد نماز جمعه تهران به عنوان یکی از دستگاههای اصلی به صورت فعال در بخش بین الملل، اجرائیات و همه بخشها با کنگره سبط النبی(ع) همکاری می کند. ستاد نماز جمعه در گذشته مسابقه هایی راجع به امام حسن(ع) برگزار کرد و در نماز جمعه شهرهای مشهد، قم، اصفهان، شیراز و دیگر شهرها چندین هزار جلد کتاب پخش کرد.


کنگره بین المللی “سبط النبی(ع)” با موضوع امام حسن مجتبی(ع) در روزهای اول و دوم تیرماه با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی به همت مجمع جهانی اهل بیت(ع) و جمعی از مجموعه های فرهنگی و دینی ازجمله ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در تهران برگزار می شود.

مطالب مرتبط :
  1. تحقیقات زیادی در مورد زندگی و زمانه امام حسن(ع) انجام نشده است
  2. دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره سبط النبی(ع) با مراجع عظام تقلید
  3. برگزاری کنگره سبط النبی(ع) برای شناساندن امام حسن(ع) به جهانیان موثر است
  4. تبیین وقف نیازمند اقدامات فرهنگی مؤثر است/وقف سنت رسول الله(ص) و امام علی(ع) است
  5. کنگره بین المللی امام حسن مجتبی(ع) به زودی برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur