۸ خرداد ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


دکتر حسین نعیمی، استاد دانشگاه کاشان در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد انتظار جامعه دانشگاهی از رئیس جمهور منتخب آینده گفت: انتظار ما از رئیس جمهور منتخب آینده این است که کاملا ولایتمدار باشد و شورایی و مشورتی عمل کند و توانایی لازم را داشته باشد و فرد فعال و توانمند و پرتوانی باشد.


وی افزود: در سالهای اخیر  در حوزه آموزش عالی به مسائل پژوهشی و آموزشی دانشگاه توجه شد و در چند سال اخیر مشاهده می کنیم در توسعه کمی آموزش عالی بسیار تلاش شده و افزایش تعداد دانشجو و جذب استاد صورت گرفته اما از لحاظ کیفی باید کارهای بیشتری صورت گیرد.


نعیمی در ادامه سخنانش اظهار داشت: امر مهم تر در آموزش عالی ارتباط دانشجویان با صنعت پررنگ تر شود و پروژه ها دانشجویان دوره دکترا را به سمت کارهای صنعتی و کاربردی که به درد جامعه و مملکت بخورد پیش ببرد.


این محقق و استاد دانشگاه با اشاره به اینکه باید به قشر آسیب پذیر جامعه و طبقات پائین توجه داشته باشد، بیان کرد: معمولا کسی که خودش و دیدگاهش در اوج نعمت و رفتارهای سرمایه داری باشد کمتر به طبقه ضعیف فکر می کند.


نعیمی اظهار داشت: رئیس جمهور باید به مباحث سلامت جامعه توجه کند و مشکلات عرصه گرانی دارو و تعرفه های پزشکی و جراحی و بیمارستانها را رسیدگی و حل کند.

مطالب مرتبط :
  1. رئیس مرکز رشد علوم انسانی:اساس فعالیت ما ارتباط سازنده با نخبگان حوزه و دانشگاه است
  2. رئیس سازمان آموزش و پرورش استان قم: بسیاری از پروژه ها و پایان نامه های اخلاقی و تربیتی ظرفیت کاربردی شدن دارند
  3. مشاور عالی مرکز رشد: تنها راه وحدت حوزه و دانشگاه ایجاد مهندسی واحد است
  4. رئیس گروه تحقیق و پژوهش اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم: مرکز رشد علوم انسانی مدیریت برگزاری کارگاه های خلاقیت و پژوهش را برعهده بگیرد
  5. رئیس بنیاد نور و عضو هیات امنای خیرین مدرسه ساز حوزوی(هبه) : حوزه علمیه باید در راس نوآوری های نظام باشد

پارک علم و فناوری قم

zohur