۳۰ آذر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، دهة آخر ماه صفر مصادف است با اربعین حسینی، رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیهما السلام، این ایام از یک سو یادآور حزن و حماسة حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام بوده و از طرف دیگر وحی از اهل زمین منقطع و مسلمانان به فراق نبی مکرم اسلام مبتلا شدند و از سوی دیگر سلاله های حضرت رسول از درخت تنومند نبوت که خرم و آراسته به زینت امامتند، به شهادت رسیدند. و بنابر فرمایش رهبر حکیم و فرزانة انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدظله العالی،  ایام آخر ماه صفر برای عالم تشیع و جهان اسلام ایام پُرخاطره‏ ای است. زندگی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم ، زندگی برای خدا، در راه خدا و وقف گسترش تعالیم الهی بود و شخصیت یکتا و بی‏ نظیر آن بزرگوار برای همه‏ دوران تاریخ اسلام یک نمونه و درس و یک الگوی همیشگی است «لکم فی رسول‏ا.. اسوه حسنه».


با این مجاهدت، تعالیم اسلام در تمام تاریخ گسترش پیدا کرد و این تعالیم فقط برای مسلمانها نیست بلکه همه‏ بشریت از گسترش تعالیم اسلام بهره مند می باشند. لذا مرکز فعالیتهای دینی طبق روال همیشگی با هدفِ اعتلای مبانی دینی و معارف اسلامی و ایجاد یکپارچگی و انسجام عملی ، اقدامات گسترده و برنامه های متعددی به مناسبت دهه آخر ماه صفر طرح ریزی و در دست اجرا دارد که به اختصار عبارتند از:


۱-برگزاری مراسم سخنرانی و سوگواری در ۸۰۰ باب مسجد شهر تهران به مناسبت دهه آخر ماه صفر


۲- برگزاری مراسم وعظ، خطابه و مداحی در ۱۰۰ باب آستان مقدس امامزادگان لازم التعظیم علیهم السلام شهر تهران


۳-برگزاری مراسم سخنرانی و عزاداری در تمامی ۱۰۰ باب حوزه علمیه خواهران و برادران شهر تهران


۴-برگزاری مراسم سخنرانی و مرثیه سرایی در نمازخانه‌ بوستانها و کلیه ادارات و مجموعه های مختلف شهرداری تهران


۵-برگزاری مسابقه در فضای مجازی با موضوع سبک و سیره زندگی ائمه معصومین علیهم السلام


۶-تهیه هزاران عدد کتیبه و بنر های مذهبی و اهداء به مساجد و اماکن دینی جهت فضاسازی سیمای بصری شهر با محوریت موضوع دهة آخر ماه صفر

 

ترویج و گسترش معارف و احکام اسلامی از مهترینِ وظایف در نظام اسلامی بوده و انشاءا.. این سلسله اقدامات مورد عنایت خداوند سبحان و توجه ائمة معصومین علیهم السلام قرار بگیرد.

مطالب مرتبط :
  1. اقدامات مرکز فعالیتهای دینی شهرداری تهران در ماه محرم
  2. برنامه‌های شهرداری تهران در سالروز شهادت امام صادق(ع)
  3. سخنرانی و عزاداری در ۷۰۰ مسجد تهران
  4. فعالیت مسیحیت تبشیری در پوشش مباحث روان شناسی و درمانی/ ضعف انتقال مفاهیم دینی یکی از علل گرایش
  5. محورها و موضوعات نهایی کنگره ملی «وقف، حماسه اقتصادی و سبک زندگی اسلامی» اعلام شد

پارک علم و فناوری قم

zohur