۶ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، همایش بین‌المللی بین‌المللی آینده فرهنگ به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در زمینه آینده تکنولوژی، علوم تجربی و علوم انسانی و آینده هنر، اقتصاد، سیاست و دین، برگزار می شود.


امروز به نظر می‌رسد هیچ برنامه فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، آموزشی و تربیتی نمی‌تواند بدون داشتن تصوری درست از آینده طراحی شود، به طوری که داشتن تصویر یا تصویرهای ممکن از آینده فرهنگ، برای شروع پژوهش‌ها اجتناب ناپذیر است.


به لحاظ روش‌شناسی، پژوهش‌ در این حوزه‌ها از نوع میان‌رشته‌ای ـ میان‌فرهنگی است. بنابراین، شایسته است صاحب‌نظران رشته‌های مختلف با کاوش در پرسش‌های مشترک و سیر در مراتب بحث، به بررسی جوانبِ گوناگون موضوعات بپردازند.


«فلسفه و روش‌شناسی»، «مباحث عمومی درباره فرهنگ‌ها، زبان، ادبیات و هنر»، «جامعه، سیاست و اقتصاد»، «ارتباطات و رسانه، اخلاق» و «تعلیم و تربیت، آینده فرهنگ ایران» سرفصل‌های این همایش را تشکیل می‌دهد.


همایش بین‌المللی آینده فرهنگ ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت سال آینده در تهران برگزار می‌شود، همچنین مهلت ارسال چکیده مقالات تا ۳۰ آذر ماه سال جاری است.


این همایش با همکاری و مشارکت دانشگاه‌های علامه طباطبائی، تهران و اصفهان و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.


علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت interculturalstudies.ir مراجعه کنند.

 


33


 

مطالب مرتبط :
  1. اعلام فراخوان مقاله هشتمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی
  2. اعلام فراخوان «همایش تاریخ و علوم سیاسی»
  3. فراخوان دهمین همایش بین ‏المللی دکترین مهدویت/اخلاق و سبک زندگی زمینه‌ساز؛ راهبردها و راهکارها
  4. هفتمین پیش‌ همایش از «همایش بین‌المللی اندیشه‌های علامه طباطبایی در تفسیر المیزان» برگزار می شود
  5. همایش بین المللی تحول مفاهیم حقوقی در محاکم کیفری بین المللی برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur