۲۲ مهر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به‌ گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، جواد تجلیان مدیر امور ارتباطات سازمان دارالقرآن الکریم ضمن بیان این خبر گفت: ششمین دوره مسابقات تفسیر «نورالهدی» در راستای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری مبنی بر درک مفاهیم عمیق قرآن کریم و با هدف انس و تدبر عموم مردم با قرآن کریم به همت سازمان دارالقرآن‌ برگزار خواهد شد.


وی افزود: فراخوان ششمین دوره مسابقه تفسیر «نورالهدی» همزمان با عید سعید غدیر خم در دو رشته تفسیر یک جزء و تفسیر سه جزء از قرآن کریم اعلام خواهد شد و شرکت در این مسابقه برای عموم آزاد است.


تجلیان ادامه با بیان اینکه ثبت نام در ششمین دوره مسابقه تفسیر «نورالهدی» از اول آبان‌ماه به صورت سراسری آغاز خواهد شد، اظهار کرد: ثبت نام در این دوره از مسابقات از طریق سایت تلاوت سازمان دارالقرآن‌الکریم امکان‌پذیر خواهد بود و شرکت‌کنندگان در این دوره از مسابقات برای رقابت در رشته تفسیر یک جزء باید به تفسیر جزء ۱۸ قرآن مسلط باشند و علاقه‌مندان برای رقابت در رشته تفسیر سه جزء نیز باید به اجزاء ۱۸، ۱۹ و ۲۰ تسلط داشته باشند.


وی یادآور شد: برای این دوره از مسابقات تفسیر «نورالهدی»، تفسیر نمونه تالیف آیت‌الله مکارم شیرازی در نظر گرفته شده و بر این اساس، شرکت‌کنندگانی که ۷۰ درصد از نمره آزمون را در رشته‌های مورد نظر کسب کنند، گواهینامه آشنایی با تفسیر اجزای مورد نظر را از سوی سازمان دارالقرآن‌الکریم دریافت می‌کنند.


وی با یادآوری اینکه ثبت نام در ششمین دوره مسابقات تفسیر «نورالهدی» تا پایان آبان‌ماه ادامه خواهد داشت، افزود: با پایان یافتن مهلت ثبت نام در این دوره از مسابقات، شرکت‌کنندگان خود را برای رقابت‌هایی نهایی این مسابقات که همزمان با دهه اول بهمن‌ماه در حوزه‌های شهرستانی به صورت همزمان برگزار خواهد شد، آماده می‌کنند و در آزمونی که دربرگیرنده پرسش‌های چهارگزینه‌ای است، شرکت می‌کنند.


مدیر امور ارتباطات سازمان دارالقرآن در ادامه این بخش از سخنان خود به جوایز در نظر گرفته شده برای ششمین دوره مسابقات تفسیر «نورالهدی» اشاره کرد و گفت: کمک هزینه سفر به عمره مفرده، عتبات عالیات و مشهد مقدس از جمله جوایزی هستند که برای این دوره از مسابقات در نظر گرفته شده است.


ششمین دوره مسابقات تفسیر «نورالهدی» به همت سازمان دارالقرآن‌ الکریم و با مشارکت ادارات کل تبلیغات اسلامی استان‌ها برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط :
  1. زمانبندی برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اعلام شد
  2. سی و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف از فردا آغاز می شود
  3. نماینده ایران مقام اول مسابقات بین‌المللی قرآن تونس را کسب کرد
  4. کشف برترین استعدادهای قرآنی در مسابقات قرآن کشوری حاصل می شود
  5. ۵ شهریور آخرین مهلت ثبت نام دومین دوره مسابقات قرآنی تسنیم

پارک علم و فناوری قم

zohur