۱۴ بهمن ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، دیگر بار معجزه ای در تاریخ اتفاق افتاد و اراده و مدد الهی، ایران اسلامی را در بر گرفت، شب ظلمانی حکومت طاغوت در فجر صادق انقلاب محو شد و سپیده نورانی جمهوری اسلامی دمیده شد. کلمه الله بار دیگر بر فراز زمان و مکان جای گرفت. حضرت امام خمینی(رضوان ا.. تعالی علیه) با نفسی مسیحایی در صور نهضت دمید و محشری عظیم از اراده پولادین و عظم راسخ مومنین خداجوی پدید آمد. دیو ظلم و ستم گریخت و فرشته نور آمد و بهار انقلاب در زمهریر زمستان پدیدار شد.


اکنون به پاسداشت و بزرگداشت آن رشادتها، فداکاریها و تمام زیبایی های انقلاب که تفسیر جاء الحق و زهق الباطل بود و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مد ظله العالی) مبنی بر اینکه “دهه فجر خاستگاه ارزشهای اسلامی و مقطع رهایی ملت ایران است، دهه انقلاب، آئینه‌ای است که خورشید اسلام در او درخشید و این دهه باید با عظمت هرچه تمامتر برگزار شود.”


همچنین لزوم آگاهی و بصیرت نسل جوان که میراث دار انقلاب و امید آینده کشور هستند، مرکز فعالیتهای دینی اقدامات و برنامه های گسترده ای طرح ریزی و در دست اجرا دارد که به طور اختصار می‌توان به گوشه‌ای از آن اشاره نمود:


۱٫برگزاری مراسم سخنرانی و جشن در بیش از ۵۰۰ باب مسجد شاخص شهر با ۲ موضوع ۱- انقلاب شکوهمند اسلامی ۲- محیط زیست در اسلام

۲٫برگزاری مراسم سخنرانی و جشن در تمامی ۱۰۰ باب حوزه علمیه خواهران و برادران شهر تهران

۳٫تجهیز تمامی حوزه های علمیه شهر تهران به دوره کامل تفسیر قرآن کریم

۴٫تهیه و توزیع ۵۰۰۰ جلد کتاب تحت عنوان “خورشید درخشان انقلاب اسلامی”

۵٫برگزاری مراسم سخنرانی و جشن به مناسبت ایام الله دهه فجر در نمازخانه بوستانها و تمامی ادارات و  واحدهای مختلف شهرداری تهران با ۲ موضوع ۱- انقلاب اسلامی ۲- محیط زیست در اسلام

۶٫تهیه و توزیع هزاران عدد کتیبه و بنر با مضامین دینی و انقلابی به منظور فضاسازی سیمای بصری شهر در ایام دهه فجر

۷٫تهیه و توزیع بیش از ۲۰۰۰ عدد نرم افزار پرواز به مقصد نور با موضوع آموزش نماز  و احکام

۸٫هماهنگی با مناطق ۲۲ گانه و انجام تمهیدات لازم جهت اقامه فریضه الهی نماز جماعت ظهر و عصر راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در خیابانها، معابر اصلی و بوستانهای مسیر راهپیمایی


ترویج معارف دینی و حفظ و گسترش مبانی اعتقادی و  ارزشهای انقلاب شکوهمند اسلامی از جمله مهترینِ وظایف بوده، امید است این تلاشها و اقدامات مورد عنایت خداوند سبحان و توجه ائمه معصوم(علیهم السلام) قرار گیرد.

 

مطالب مرتبط :
  1. اقدامات مرکز فعالیتهای دینی شهرداری تهران در ماه محرم
  2. ویژه برنامه های شهرداری تهران به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)
  3. اعلام فعالیت مرکز فعالیت های دینی شهرداری در دهه آخر صفر
  4. برنامه‌های شهرداری تهران در سالروز شهادت امام صادق(ع)
  5. ویژه برنامه های اقلیتهای دینی در دهه فجر اعلام شد/حضور در راهپیمایی پرشکوه ۲۲ بهمن

پارک علم و فناوری قم

zohur