۵ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، محمدمهدی بحرالعلوم معاون آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن الکریم گفت: در راستای ساماندهی و شناسایی داوران مسابقات قرآن کریم در سراسر کشور، این سازمان در نظر دارد آزمونهایی را با همین موضوع برگزار نماید.


بحرالعلوم اظهارداشت: افرادی هستند در استانها در مسابقات قرآن کریم در رشته های مختلف به داوری مسابقات قرآن می پردازند، لذا این افراد توسط هیچ مؤسسه یا نهادی ساماندهی نشده اند و هیچ گونه مدرکی هم دال بر “داوری قرآن”در اختیارشان نیست، لذا سازمان دارالقرآن الکریم برای اولین بار در کشور اقدام به تبلیغات از طریق رسانه ها کرد که این افراد می توانند جهت شرکت در آزمون، ثبت نام نمایند. از این رو حدود هفتصد نفر از قاریان و حافظان قرآن کریم سراسر کشور در این طرح شرکت کرده اند.


معاون آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن الکریم در ادامه سخنانش اذعان کرد: این افراد بنا به تخصص و آمادگی خود در رشته های مربوطه در آزمون شرکت می نمایند و هر نفر می بایست در سه مرحله از آزمون که مرحله اول بررسی و میزان فعالیتها و تخصص قرآنی اعم از حافظ یا قاری، مرحله دوم آزمون کتبی و مرحله سوم داوری و قضاوت یک مسابقه قرآنی است را شامل می شود، با موفقیت و کسب حد نصاب نمره قبولی بگذرانند تا بتوانند گواهینامه “داوری مسابقات قرآن کریم” را اخذ نمایند.

مطالب مرتبط :
  1. آغاز ثبت‌نام طرح اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن
  2. مرحله دوم طرح اعطای مدرک به حفاظ نیمه دوم مردادماه آغاز می شود
  3. اعلام زمان برگزاری آزمونهای طرح اعطای مدرک به داوران قرآن
  4. مسابقات تخصصی مفاهیم قرآن کریم در سراسر کشور برگزار می شود
  5. داوران سی‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم معرفی شدند

پارک علم و فناوری قم

zohur