۱۷ مهر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، این جایزه در مراسم اختتامیه دومین کنگره بین المللی علوم انسانیِ اسلامی به برترین نظریه ها و نوآوری های علمی در قلمرو علوم انسانیِ اسلامی اعطاء خواهد شد.


از سال گذشته یکصد و هفتاد تن از دانشمندان و محققان برجسته ایرانی و غیرایرانی در سایت جایزه به عنوان نامزد دریافت جایزه ثبت نام کرده اند و کمیته برگزاری جایزه با همکاری شماری از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه در حال ارزیابی علمی آثار هستند.


از آنجا که سطح تعریف شده برای این جایزه بالا است احتمال می رود با ملاحظه نتایج بررسی ها تا این تاریخ، در جایزه سال ۱۳۹۲، معرفی رتبه اوّل منتفی شود لکن نظر بخش مهمی از اعضاء کمیته اعطاء جایزه این است که به منظور قلّه سازی علمی و ارائه الگو به پژوهشگران جهان اسلام، جایزۀ یک به حضرات آیت الله جوادی آملی و آیت الله مصباح یزدی به خاطر یک عمر کار علمی پرثمر در ساخت علوم انسانیِ اسلامی تقدیم گردد، هرچند به نظر می رسد این کار، منوط به موافقت آنها است.


همچنین بررسی های انجام شده به این نقطه رسیده که در مرتبه بعدی، جایزه به آیت الله علیرضا اعرافی به خاطر ارائه نظریۀ اسلامی تعلیم و تربیت و حجت الاسلام والمسلمین سیدعباس موسویان به خاطر ارائه نظریه بانکداری اسلامی و پروفسور چودهاری به خاطر ارائه نظریه روش شناسی و اقتصاد اختصاص یابد.


به گزارش مهر، اولین جایزه جهانی علوم انسانیِ اسلامی، در اختتامیه دومین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی روز ۲۷ ام به برترین نوآوری و نظریه در حوزه علوم انسانی اسلامی اهدا خواهد شد.

مطالب مرتبط :
  1. دومین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی برگزار می شود
  2. جایزه معتبر اسپیتز به شاگرد جان رالز رسید
  3. تشکیل اتحادیه جهانی زن مسلمان/ ارائه راه حل بحران سوریه از سوی کمیته جهانی صلح اسلامی
  4. آغاز به کار گروه «روش‌شناسی علوم انسانی اسلامی»/ چند خبر کوتاه از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
  5. ارتباط حقوق بشر جهانی و حقوق اسلامی بررسی شد

پارک علم و فناوری قم

zohur