۲ تیر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، «محمدتقی میرزاجانی»، مسئول دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم در شورای عالی قرآن از شرکت بیش از ۱۲۰ نفر در این آزمون خبر داد و گفت: نفرات اول تا سوم مسابقات استانی اوقاف به همراه تعدادی از نفرات ممتاز مسابقات سراسری اوقاف در سال‌های گذشته به این آزمون دعوت شده و در این مسابقات شرکت می‌کنند. ضمناً زمان‌بندی حضور افراد به تفکیک استان‌های کشور با برنامه‌ریزی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و همکاری ادارات کل اوقاف استان‌ها به مدعوین اعلام شده است.


میرزاجانی جهت آن دسته از کسانی که شرایط شرکت در آزمون را مطابق شرایط ذکر شده دارند اما به هر دلیل در جریان کم و کیف برگزاری مسابقات قرار نگرفته‌اند، گفت: این عزیزان می‌توانند در این خصوص با مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف تماس حاصل نمایند.


وی از برگزاری داوری تلاوت ها در روزهای ۱۲ تا ۱۴ تیر و دوره توجیهی اعضای کاروان قرآنی پس از ماه مبارک رمضان به عنوان سایر مراحل پیش‌رو یاد کرد.


لازم به ذکر است، هر ساله یک کاروان قرآنی، متشکل از اساتید، قاریان، حافظان و گروه‌های مدیحه‌سرایی با مشارکت سازمان اوقاف و امور خیریه، بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت و کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم، جهت اجرای برنامه‌های قرآنی به حج تمتع اعزام می‌شوند.

مطالب مرتبط :
  1. مراسم اختتامیه سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن برگزار می شود
  2. برگزاری سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن/ بزرگترین رویداد فرهنگی جهان اسلام با حضور ۷۵ کشور
  3. جزئیاتی از مسابقات بین المللی قرآن/ برگزاری ۷۲ جلسه آموزشی قرآنی
  4. نامزدهای ریاست جمهوری برنامه های قرآنی خود را نیز اعلام کنند/ حماسه در سایه قرآن ممکن است
  5. اظهار تاسف از کمبود موقوفات قرآنی/ لزوم ارائه راهکار عملی حل مسائل بانوان از دیدگاه قرآن و اهل بیت

پارک علم و فناوری قم

zohur