۱۲ خرداد ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش خبرنگار مهر، چهارمین همایش تجلیل از بانوان قرآنی صبح یکشنبه ۱۲ خرداد در حاشیه سی امین دوره از مسابقات بین المللی قرآن کریم در سالن اجلاس سران تهران برگزار شد.


حجت الاسلام علی محمدی نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه طی سخنانی تاکید کرد: انتظار داریم که از این مراسم نتایج مشخصی بگیریم و بخشی از مسائلی که مبتلابه بانوان هست از منظر قرآن بدان پرداخته شود و راهکار عملی برای آن به دست آید.


وی افزود: مقام معظم رهبری چند سال پیش در جمع بانوان مطالبی را عنوان کردند و فرمودند که ریشه علوم انسانی از قرآن است و یکی از موضوعات مبتلابهی که برای بانوان داریم بحث حجاب و شخصیت زن است. بحث مادری، تربیت فرزند و مدیریت خانواده نیز از جمله مسائلی است که مقام معظم رهبری در جلسه راهبردی با زنان بدان اشاره فرمودند. ما انتظار داریم که تا سال آینده راه حل های کاربردی برگرفته از قرآن برای مسائل بانوان به دست آوریم.


نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه با اظهار تاسف از کمبود موقوفات قرآنی در کشور یادآور شد: تجربه ثابت کرده که اگر زنان در موضوعی پیشقدم شوند مردان نیز آنها را همراهی می کنند. امروز که در جمع بانوان هستیم بهترین زمان است که طرحی برای ایجاد پشتوانه اقتصادی برای قرآن در پیش گیریم. اگر موقوفات ثابتی برای قرآن داشته باشیم هیچ موقع با جابه جایی دولت ها و افراد منویات امام خمینی و مقام معظم رهبری در مورد قرآن دچار مشکل نمی شود.


به گزارش مهر، در بخشی از این مراسم علاوه بر اجرای تواشی توسط بانوان قاری ممتاز مصری یحیی راغب شرقاوی به قرائت آیاتی از کلام الله مجید پرداخت.

مطالب مرتبط :
  1. نامزدهای ریاست جمهوری برنامه های قرآنی خود را نیز اعلام کنند/ حماسه در سایه قرآن ممکن است
  2. توصیه قرآنی قرائتی به نامزدهای ریاست جمهوری/ قرآن را به پا دارید تا وضع اقتصادی درست شود
  3. برگزاری سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن/ بزرگترین رویداد فرهنگی جهان اسلام با حضور ۷۵ کشور
  4. جزئیاتی از مسابقات بین المللی قرآن/ برگزاری ۷۲ جلسه آموزشی قرآنی
  5. دو مادر شهید تجلیل می‌شوند

پارک علم و فناوری قم

zohur