۲۱ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، نشست تخصصی «دفع فتنه‌های جدید، استحکام قدرت ملی با محوریت ولایت فقیه» روز گذشته ۲۰ مردادماه با حضور جمعی از چهره‌های دانشگاهی، تعدادی از رایزنان فرهنگی سابق ایران در کشورهای مختلف، کارشناسان فرهنگی و منطقه‌ی خاورمیانه در محل این سازمان برگزار شد.


موسوی در سخنان خود با اشاره به تصاحب انقلاب‌های عربی به وسیله‌ی افراد غیرانقلابی در این کشورها گفت: آنچه الان در کشورهای عربی بنام بهار عربی اتفاق می‌افتد و ما آنرا با نام بیداری اسلامی می‌شناسیم، حدود ۳ ماه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، هم انجام شده بود؛ ولی موفقیت‌آمیز نبود؛ زیرا انقلاب ایران را ولایت فقیه اداره کرد.


وی افزود: وقتی در تونس حرکت انقلابی آغاز شد، نیروهای انقلابی و اسلامی زمام امور را در دست داشتند؛ ولی در ادامه، حرکت مردم توسط غیر اسلامی‌ها و غیر انقلابی‌ها مصادره شد و آنچه در تونس روی می‌دهد، جدای از یک انقلاب اسلامی است. متأسفانه این شرایط در مصر، لیبی ـ که در بدترین حالت قرار دارد ـ و یمن هم حاکم است؛ اما این جریان نتوانست در سوریه موفق شود.


موسوی افزود: در ایران و روزهای نخستین پیروزی انقلاب اسلامی، نهضت آزادی هم به دنبال مصادره‌ی انقلاب بود. می‌خواست کاری را  انجام دهد که امروزه در تونس و مصر و یمن شاهدیم. اما به خاطر حضور هوشمندانه‌ی امام (ره) و آگاه بودن مردم نتوانستند و جریان‌های دیگر هم که امیدشان ناامید شده بود، اقدام به حرکت‌های دیگر سیاسی و امنیتی مانند ایجاد جنگ و درگیری مستقیم، کودتا، ترور، تظاهرات، اعتصاب و … کردند که رهبری و ولایت فقیه که منجر به بسیج عمومی در کشور شد، مانعی بزرگ سر راه آنان قرار داد.


رایزن سابق فرهنگی کشورمان در سودان، ادامه داد: آنچه در عراق و دیگر کشورها در قالب تحرکات تروریستی دیده می‌شود، در ایران هم رخ دادند. انفجارها و ترورها در سطح شهر انجام می‌شد؛ اما نقش مهم ولایت فقیه، مردم را در مسیر درست هدایت کرد.


موسوی همچنین با بیان اینکه پس از رحلت حضرت امام (ره) بسیاری امیدوار بودند که حرکتی برخلاف انقلاب اسلامی در ایران رخ خواهد داد، گفت: بعد از بحران‌ها و توطئه‌ها در ایران رنگ و بوی دیگری گرفته و پیچیده‌تر شدند. بحران‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، تحریم‌ها و توطئه‌ها چند برابر شدند. اما انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری جمهوری اسلامی، دلهای مؤمنان را شاد کرد.


وی تصریح کرد: پس از ناامیدی دوباره‌ی دشمنان، دشمن که غیرمستقیم و با تجهیز و تحریک صدام و یا گروه‌های چریکی به مقابله با ایران می‌پرداخت، این بار رویارویی مستقیم را انتخاب کرد؛ چون تحمل اینکه بازهم به صورت غیرمستقیم به مقابله با ایران بپردازد را نداشت.


امیر موسوی در پایان سخنانش گفت: در حوادث اخیر منطقه و توطئه ای که دشمنان با به راه اندازی داعش ایجاد کرده اند نیز ما اعتقاد داریم که اگر مردم عراق همچنان که تا حال نشان داده اند می توانند با پیروی از مرجعیت و رهنمودهای مقام معظم رهبری به خوبی بر این بحران فائق شوند.

 

مطالب مرتبط :
  1. مهم‌ترین رسالت کمیته مساجد دهه فجر بازخوانی جایگاه ولایت‌ فقیه در شکل‌گیری انقلاب است
  2. ولایت فقیه احیا کننده اسلام ناب در جهان امروز است
  3. نخبگان مردم را به پاسداری از اصل ولایت فقیه ترغیب کنند
  4. بررسی نظریه های انقلاب اسلامی در شماره جدید پنجره
  5. هیچ کس مانند امام خمینی به ولایت فقیه خدمت نکرد/ امام (ره) تا آخرین روز حیاتشان مستأجر بودند

پارک علم و فناوری قم

zohur