۲۰ دی ۱۳۹۰ موضوع: اخبار

 

حجت‌الاسلام موسی‌پور با بیان اینکه اگر نگاهی اجمالی به آیات و روایات داشته باشیم به جایگاه رفیع و بلند علم و پژوهش پی خواهیم برد، اظهار کرد: اگر بگوییم که بعد از نعمت خلقت نعمتی بالاتر از علم، تحقیق و پژوهش نیست جای تعجب ندارد.
وی با بیان اینکه انسان یک موجود پژوهنده است، خاطرنشان کرد: عقل یکی از ابزارهای لازم برای پژوهش است که فقط در وجود انسان‌ها قرار داده شده است، اعتقادات ما اگر همراه با تحقیق و پژوهش نباشد ارزش چندانی نخواهد داشت و هر بحثی که در چارچوب اعتقادی ما می‌خواهد شکل بگیرد باید با تحقیق همراه باشد.
وی با بیان اینکه ما باید با تحقیق و پژوهش به جایی برسیم که هیچ کشوری قادر نیست به آن برسد، بیان کرد: این امر مسئولیت ما را سنگین کرده و نسل جوان ما باید فصولی را رقم بزنند که آیندگان به آن افتخار کنند، ما امروز در جایگاهی قرار گرفته‌ایم که می‌توانیم یک صفحه جدید به روی بشریت باز کنیم.
استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در استان قم نیز در بحث پژوهش فعالیت‌های خوبی صورت گرفته است، بیان کرد: ما باید به سمت پژوهش‌های کاربردی گام برداریم تا بتوانیم با پژوهش خود یک مشکل و نقطه ضعف را برطرف سازیم.
وی گفت: خوشبختانه در راستای تحقیق و پژوهش مجوز نخستین مرکز رشد علوم انسانی در قم از وزارت علوم گرفته شده است که امیدواریم فعالیت خود را به همراه پارک علم و فن‌آوری در دهه فجر رسما آغاز کنند.
بدون مطلب مرتبط

پارک علم و فناوری قم

zohur