۶ دی ۱۳۹۱ موضوع: اخبار

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری قم،عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه روزانه تا هشت ساعت زندگی افراد جامعه ما را وسایل ارتباط جمعی پر می کند، گفت: امروزه تربیت های جامعه شکل مجازی پیدا کرده است.

جناب آقای دکتر حسین خنیفر در نشست مشترک با مدیران و کارشناسان مرکز رشد علوم انسانی گفت: سبک زندگی اسلامی زمانی رخ می دهد که هرکاری را که به آن اعتقاد و باور داریم برای خودمان مدل و الگو کرده و بدان عمل کنیم.

وی با اشاره به فرمایش امام علی(ع) که خوب گویی، پر گویی نیست، بلکه خوبی گویی، تبدیل به عمل است، گفت: آیا جامعه ما و نهادهای الگو ساز این فرموده گرانبها را سرلوحه و میزان عمل خود قرار می دهند.

استاد پردیس قم دانشگاه تهران، با تاکید براینکه بسیاری از همایش ها و نشست های کنونی نتیجه بخش نیست، افزود: الان دنیا دو دهه است خود را از باید و باید های مندرج از در مقاله ها رها کرده و به دنبال راهکار و راهبرد است.

رئیس مرکز کارآفرینی پردیس قم دانشگاه تهران، با ابراز تاسف از اینکه خانه های ایرانی بازیچه ترفندهای غربی شده است، اظهار داشت:شما اگر جستجویی در خانه های ما بکنید می بینید که همه شان غربی است، الان مطالعات ما می گوید سه و نیم تا هشت ساعت تلویزیون، ماهواره ، اینترنت و یا در دو مکان با یکدیگر sms بازی می کنند.

 

استاد خنیفر با بیان اینکه زندگی ما به جای زندگانی به زندمانی تبدیل شده است، تصریح کرد:اشکالی که ما ایرانی ها در سبک زندگی اسلامی داریم این است که ما زندگی ساختن را یادگرفته ایم ولی زندگی کردن را نه، همیشه دنبال ساختن خانه و جور کردن وام و خوراک و.. هستیم.

 

عضو هیئت علمی پردیس قم دانشگاه تهران با تشریح این مطلب که سبک زندگی با حیات طیبه فرق دارد، گفت:حیات طیبه یک پله بالاتر از این سبک است به عبارت دیگر حیات طیبه آن کاخ است که سبک زندگی اجزای تشکیل دهنده  آن هستند.

وی گفت: نباید همه کارهای ایجاد سبک زندگی مطلوب را از صدا و سیما خواست هرچند نقش این سازمان مخصوصا مرکز پژوهش های صدا و سیما بسیار سنگین است اما حیات طیبه نیاز به همدلی و همراهی همه متولیان و الگوهای جریان ساز دارد.

این استاد کارآفرینی و مدیریت با اشاره به یکی از تالیفاتش بیان داشت: در این کتاب به معرفی و تشریح انواع خانواده متلاشی، خانواده متزلزل،خانواده متعادل وخانواده متعالی پرداخته شده است که این خانواده اخیر همان حیات طیبه است و در آن تجربه اوج اتفاق می افتد و همدیگر را به سمت شدن، هل می دهند.

در این جلسه استاد مصطفی ملایی با ارایه گزارشی از فعالیت های مرکز رشد علوم انسانی در زمینه نمایشگاه دستاوردهای سبک زندگی، اهداف و برنامه های این مرکز را به شکل مبسوطی تشریح کردند که مورد استقبال و توجه جناب آقای دکتر خنیفر قرار گرفت.

شایان ذکر است در این جلسه و هم اندیشی جناب آقای غلامی (مدیر آموزش و پژوهش مرکز پژوهش های صدا و سیما)، جناب آقای ملایی (مدیر مرکز رشد علوم انسانی) و دیگر کارشناسان این مرکز حضور داشته و با استاد خنیفر به گفتگو و طرح سوال پرداختند.


مطالب مرتبط :
  1. مدیر مرکز رشد علوم انسانی :دهکده جهانی به دنبال ایجاد سبک زندگی شیطانی است
  2. در پخش زنده از شبکه یک اعلام شد:جهان بینی اسلامی راه را برای ایجاد سبک زندگی اسلامی هموار کرده است
  3. حضرت آیت الله العظمی سبحانی: علوم انسانی اسلامی باید به زندگی مردم راه پیدا کند
  4. عضو برجسته حوزه علمیه قم:علم بدون کاربری وهم و خیال است
  5. در ادامه سلسله کارگاه های آموزشی مرکز رشد علوم انسانی؛کارگاه خلاقیت و نوآوری در اداره کل آموزش و پرورش برگزارشد

پارک علم و فناوری قم

zohur