۱۷ تیر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش خبرنگار مهر، مراسم جشن هشتاد سالگی رضا داوری اردکانی فیلسوف فرهنگ به همت کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی با پیام دکتر حسین نصر و حضور چهره های علمی و فرهنگی کشور شب گذشته در فرهنگسرای ابن سینا برگزار شد.


در این مراسم دکتر علی‌اکبر ولایتی، دکتر غلامعلی حداد عادل، حجت الاسلام سید محمد خاتمی، دکتر فاطمه طباطبائی (عروس حضرت امام) دکتر افتخارحسین عارف رییس موسسه فرهنگی اکو، دکتر محمد رجبی رییس کتابخانه مجلس، دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی، دکتر احمد مسجدجامعی و دکتر صادق خرازی دبیر اسبق ایران در سازمان ملل، دکتر محقق داماد، دکتر خسروپناه، دکتر دینانی، دکتر اعوانی، دکتر شمس، استاد بهاء الدین خرمشاهی، استاد محیط طباطبائی، مهندس میرسلیم، حجت الاسلام دعایی، احمد مسجد جامعی، و جمعی کثیری از اساتید و چهره‌های برجسته علمی از فرهنگستان علوم و علو پزشکی ایران در این مراسم حضور یافته و سخنرانی کردند.


این مراسم با حاشیه هایی نیز همراه بود.


-با حضور حجت الاسلام سید محمد خاتمی عکاسان لحظه ورود او را ثبت کرده و تقریبا مراسم تحت الشعاع حضور وی قرار گرفت.


-خاتمی که در انتهای مراسم که تا دیر وقت طول کشیده بود با اصرار حاضران چند دقیقه ای سخن گفت در انتها گفت: حال می رسیم به قسمت خوب مراسم که صرف شام است.


-دکتر اقبال، داماد دکتر داوری در ابتدای سخنرانی خود و در ادامه سخن مجری که او را داماد دکتر داوری خوانده بود تاکید کرد من هم داماد دکتر داوری هستم و هم خواهرزاده ایشان.


-دکتر تابش در سخنرانی خود اصرار عجیبی داشت که بگوید دکتر داوری، اردکان را سخت و بسیار دوست دارد و در وصف صفات دکتر داوری چند بار بر این نکته تاکید داشت که داوری شهر خود را دوست دارد.


-ازدحام جمعیت در مراسم به اندازه ای بود که ورودی سالن و فضای بیرون آن مملو از جمعیت بود.


-برنامه تا دیر وقت به درازا انجامید به گونه ای که دکتر بیژن عبدالکریمی، دکتر شهرام پازوکی و دکتر علی اصغر مصلح که جزو سخنرانان بودند برای سخرانی دعوت نشدند.


-عنوان شده بود که در این مراسم دکتر محم رضا عارفف سخنرانی خواهد کرد ولی او در این مراسم حضور نداشت.


-صادق خرازی نماینده اسبق ایران در سازمان ملل در انتهای سخنرانی خود گفت: آقای تابش اصرار عجیبی دارد که بگوید اردکان یونان کوچک است و من هم برای فضیلت ریا بر این نکته تاکید می کنم.


-در آن مراسم کلیپی از گفته های دختران داوری اردکانی و نوه های او در وصف پدرشان پخش شد.


-به سبب ضیق وقت به مجری گفته شده بود که میان برنامه شعر نخواند و صرفا سخنرانان را معرفی کند ولی او چندان توجهی نکرد و اشعار را قرائت می کرد.

مطالب مرتبط :
  1. اعلام برنامه های جشن هشتاد سالگی دکتر رضا داوری اردکانی
  2. داوری از نوادگان خواجه نصیرالدین طوسی است/ اردکان یونان کوچک است
  3. ویژه برنامه‌های میلاد حضرت مهدی (عج) در حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع)
  4. برگزاری سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن/ بزرگترین رویداد فرهنگی جهان اسلام با حضور ۷۵ کشور
  5. نحوه معرفی امام علی(ع) در کتب درسی بررسی می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur