۲۵ آبان ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حسین مقدم کیا دبیر ستاد اجرایی طرح ملی تلاوت قرآن کریم کشور ضمن بیان این خبر گفت: در اجرای این طرح آزمونهای قرائت قرآن کریم نوجوانان و جوانان در استانها توسط اساتید و داوران مورد ارزیابی و توان سنجی می شود.


وی اظهار داشت: آزمون طرح ملی تلاوت قرآن کریم در برخی از استانها به پایان رسیده و ارزیابی و بررسی آن در دست اقدام قرار گرفت. ارزیابی توان قرائت قرآن کریم زیرپوشش طرح ملی تلاوت قرآن کریم تا پایان آبان ماه سال جاری در استانها اعلام می شود.


دبیر ستاد اجرایی طرح ملی تلاوت قرآن کریم کشور گفت: شناسایی مولفه های مثبت و منفی طرح در استانهای مذکور ازجمله اهداف کار ارزیابی طرح ملی تلاوت می باشد.


مقدم کیا در ادامه سخنانش تصریح کرد: در راستای طرح ملی تلاوت گروه های ارزیاب متشکل از کارشناسان ستاد اجرایی طرح با حضور در مؤسسات قرآنی به ارزیابی طرح می پردازند.


وی اظهار داشت: پرورش استعدادهای قرآنی به منظور تربیت چهره های بزرگ قرآنی در بخش قرائت از جمله اهداف این طرح می باشد. طرح مذکور می کوشد نسلی را بپروراند که همراه با داشتن مهارتهای عالی در علوم و فنون مختلف تلاوت و قرائت قرآن بتواند اهداف قرآنی نظام جمهوری اسلامی را تحقق بخشد.

مطالب مرتبط :
  1. ۵۰۰ نخبه جوان قرآنی در کشور شناسایی شد
  2. آغاز نام نویسی دور دوم «طرح ملی تلاوت»/ کشف و پرورش استعدادهای قرآنی نوجوانان
  3. هدف برنامه های تابستانه کانون جذب جوانان و نوجوانان به مساجد است
  4. تولید نرم افزار جامع قرائت ترتیل ورش از نافع و آموزش آن
  5. سی و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف از فردا آغاز می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur