۱۹ فروردین ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، ولی یاراحمدی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: این دوره به منظور ارزیابی دقیق‌تر، ارائه آموزش تخصصی و آماده‌سازی قراء و حفاظ شرکت‌کننده و در نهایت انتخاب افراد شایسته به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران جهت اعزام به مسابقات بین المللی برگزار می‌شود.


وی افزود: این دوره با حضور استادان برجسته قرائت و حفظ قرآن کریم توسط این سازمان و دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت شورای عالی قرآن از قاریان قرآن کریم برگزار می‌شود.


یار احمدی با بیان اینکه در این دوره ۲۶ نفر از برگزیدگان رشته‌های قرائت تحقیق، حفظ کل و حفظ ۲۰ جزء قرآن کریم در دو مقطع بزرگسالان و شکوفه‌ها حضور خواهند داشت،گفت: در کنار جلسات نقد و تحلیل تلاوت و ارائه مطالب تخصصی، کارگاه ضبط تلاوت در استودیوی شورای عالی قرآن هم در این برنامه سه روزه پیش‌بینی شده است.


وی اعلام کرد: استادان حجت الاسلام محمد حاج‌ابوالقاسم، حجت الاسلام محمدرضا شهیدی‌پور، احمد ابوالقاسمی، غلامرضا شاه‌میوه اصفهانی، دکتر محمدرضا ستوده‌نیا، محمود لطفی‌نیا، سیدجواد سادات فاطمی، عباس امام‌جمعه، حسن ربیعیان، معتز آقایی، دکتر جواد مسگری، دکتر مهدی دغاغله، علی‌اکبر ملکشاهی، مسعود عنایتی‌مقدم، جهانبخش فرجی، بهروز یاری‌گل و دکتر سعید رحمانی به عنوان استاد در این دوره حضور خواهند یافت.


رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه با جمع‌بندی نهایی نتایج این اردو و طرح آن در جلسه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن، نمایندگان کشورمان جهت حضور در مسابقات بین‌المللی سال ۹۳ تعیین خواهند شد ، خاطر نشان کرد: این اردو در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۰ و ۲۱ فروردین ماه در مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و روز جمعه ۲۲ فروردین ماه در شورای عالی قرآن برگزار خواهد شد.

 

مطالب مرتبط :
  1. هفتمین اردوی آمادگی قاریان و حافظان جهت اعزام به مسابقات بین‌المللی برگزار می‌شود
  2. اعزام قاریان به حج ۹۲ / برگزاری آزمون حج از ۸ تا ۱۰ تیرماه
  3. نماینده ایران مقام اول مسابقات بین‌المللی قرآن تونس را کسب کرد
  4. مراسم اختتامیه سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن برگزار می شود
  5. مسابقات ملی قرآن برگزار می شود/ شیراز میزبان بزرگترین رویداد قرآنی کشور

پارک علم و فناوری قم

zohur