۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ موضوع: اخبار

20150423_130415[2]

قم- رئیس پارک علم و فناوری قم با تاکید براینکه استانداری نسبت به تامین زمین مورد نیاز پارک قول همکاری داده است گفت: پارک علم و فناوری به شدت از کمبود مکان مناسب در مضیقه است و باید مشکلات واگذاری زمین برطرف شود.
سید حسین اخوان علوی در مراسم بازدید دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و هیئت همراه از پارک علم و فناوری قم با بیان اینکه واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان چشم و چراغ جامعه علم و فناوری استان هستند گفت: اگر پارک علم و فناوری قم در عمر ۴ ساله خود به رشد و توسعه ای رسیده است به خاطر فعالیت ها و زحمات واحدهای فناور مستقر است.
وی با تاکید براینکه پارک علم و فناوری قم از لحاظ تهیه و تامین مکان دچار مشکلات زیادی است گفت: توسعه مکان فعلی پارک نیاز به مساعدت اداره راه و شهرسازی استان قم دارد تا حتی الامکان تا راه اندازی سایت بزرگ پارک بخشی از کمبود مکان برطرف شود.
رئیس پارک علم و فناوری قم با بیان اینکه این مجموعه توانسته برای بیش از ۲۳۰ نیروی جوان و نخبه ایجاد اشتغال کند گفت: در پارک علم و فناوری تاکنون ۶۲ شرکت و هسته فناور مستقر شده اند که شامل۱۹ شرکت فناوردر پارک ، ۲۰ واحد فناوردر مرکز رشد علوم انسانی و ۲۳ واحد فناور مرکز رشد واحدهای فناور است.
این مقام مسئول حوزه فناوری استان ابراز امیدواری کرد تا سه سال آینده سایت اصلی پارک راه اندازی شود افزود: یکی از کارهای مهمی که با همکاری پارک انجام شده است راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری کریمه است که با مشارکت۴۹ درصدی بخش خصوصی و ۵۱ درصدی بخش دولتی راه اندازی شده است.
اخوان علوی از ارایه ۴ طرح دانش بنیان به صندوق پژوهش و فناوری کریمه برای برخورداری تسهیلات ویژه خبر داد و بیان داشت: یکی از کارهای مهمی که باید در سطح استان دنبال شود ارجاع طرح های دانش بنیان به صندوق کریمه است که در این زمینه نیاز به حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مساعدت مسئولان استان داریم تا این مجموعه رونق بگیرد.

مطالب مرتبط :
  1. پارک علم و فناوری استان قم باید هرچه سریعتر احداث شود
  2. مشارکت دستگاه‌های اجرایی در احداث پارک علم و فناوری قم
  3. با پیگیری های پارک علم و فناوری قم؛شرکت های دانش بنیان از معافیت های ویژه مالیاتی برخوردار شدند
  4. شرکت مدیر و کارشناسان مراکز رشد پارک علم و فناوری قم در کارگاه «فرآیندها و شیوه‌های اجرایی در مراکز رشد فناوری»
  5. بازدید دانشجویان مرکز علمی کاربردی هنر از پارک علم و فناوری قم

پارک علم و فناوری قم

zohur