۲۶ خرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حسن ربیعی، مدیر کل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف با تشریح موفقیتها و دستاوردهای این سازمان و با بیان اینکه این سازمان ظرفیت های بالقوه و بالفعل بسیاری در زمینه های فرهنگی و اجتماعی دارد، اظهار داشت: اوقاف با مدیریت بیش از ۸ هزار بقعه متبرکه که ۲۵۰۰ بقعه آن ظرفیت پذیرش زائر را دارند و بیش از ۱۶۰ هزار موقوفه و یک میلیون و صدهزار رقبه با نیات مختلف، سازمانی بزرگ در عرصه های اجتماعی و فرهنگی محسوب می شود.


وی با اشاره به ظرفیتها و فعالیتهای قرآنی سازمان اوقاف گفت : سازمان اوقاف در زمینه حفظ قرآن با اجرای طرح ملی تربیت خافظان قرآن کریم جهت تربیت یک میلیون حافظ در راستای مطالبه مقام معظم رهبری فعال است و در زمینه مسابقات نیز با برگزاری ۱۹۱۰ مسابقه با شرکت بیش از یک میلیون نفر در سراسر کشور قدمهای خوبی را در زمینه گسترش فرهنگ قرآنی در کشور برداشته است. همچنین اوقاف با چاپ و نشر قرآن، ترجمه های قرآن به زبان های مختلف بین المللی و و مدیریت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم گامهای بلند قرآنی دیگری را نیز برداشته است.


سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به برنامه های فرهنگی این سازمان افزود : ظرفیت اعزام مبلغ سازمان اوقاف با اولویت مناطق محروم ، ارتباط با ستاد بازسازی عتبات عالیات ، دارا بودن سایت غنی راسخون، برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در ایام و مناسبت های خاص در بقاع متبرکه از ظرفیت های فرهنگی اوقاف است.


وی با اشاره به استقبال ۵۸ میلیون نفر بار زائر از طرح آرامش بهاری، گفت: طرح های متمرکزی چون ؛ زائران حرم رضوی، زائران حرم حسینی، دستهای مهربانی، مهر تندرستی و … در راستای اجرای امینانه نیات واقفان برگزار شده است.


ربیعی با بیان اینکه نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در سال های ۹۱ و ۹۲ بر دو مولفه سرمایه گذاری و افزایش عواید موقوفات در اوقاف تاکید داشتند، افزود: امسال برای دومین بار در ۴ سال اخیر پیرامون سطح شناخت، اعتماد و رضایت مندی مردم در رابطه با وقف و مدیریت موقوفات افکار سنجی خواهیم کرد تا بررسی کنیم چه میزان با وقف و ثمرات آن آشنا بوده و نتایج آن را با سال ۸۹ مقایسه کنیم.


مدیر کل حوزه ریاست ، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه در سال ۹۲ ، ارتقا سطح تعامل رسانه ای و ایجاد ظرفیت رسانه ای و تعامل موثر با روابط عمومی های دستگاه های اجرایی کشور دنبال شده و تصریح کرد : در این سال مدال روابط عمومی های کشور ماحصل زحمات تمامی همکاران این اداره کل و کارکنان سازمان از خادمان بقاع متبرکه گرفته تا مدیران و کارکنان استانی و شهرستانی به روابط عمومی سازمان اوقاف اهدا شد.


وی یکی دیگر از موفقیتهای این اداره کل را در سال ۹۲ اطلاع رسانی گسترده در فضای مجازی، افزایش تولید خبر و مصاحبه و بازتاب آن در رسانه های جمعی ، برگزاری همایش وقف و رسانه و جشنواره وقف چشمه همیشه جاری با موضوع رسانه ای برشمرد و گفت: اطلاع رسانی درون سازمانی ویژه اصحاب وقف ، مدیران و خادمان بقاع متبرکه و برون سازمانی با هدف ترویج و تبلیغ فرهنگی وقف، قرآن و اهل بیت(ع) ، تحول اقتصادی و تحول در منابع انسانی از جمله رویکردهای سال ۹۳ اداره کل روابط عمومی سازمان است.

مطالب مرتبط :
  1. اجرای طرح «اوراق وقف» باید به ارتقای باورهای دینی مردم کمک کند
  2. نشست هم اندیشی مسئولین رسانه ها پیرامون مسابقات بین المللی قرآن برگزار می شود
  3. سازمان اوقاف هتک حرمت قبور صحابه رسول خدا(ص) را در سوریه محکوم کرد
  4. ضرورت اجرای طرح اوراق وقف احساس می‌شد/ ثبت ۳۰۰ وقف جدید در ایام نوروز
  5. وقف در توزیع عادلانه ثروت، فقرزدایی و اقتصاد بدون نفت تأثیرگذار است

پارک علم و فناوری قم

zohur