۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حمید سبزواری، شاعر انقلاب ضمن استقبال از اجرای طرح اوراق وقف، اظهار کرد: کار بسیار خوبی است و باید توجه شود با اجرای چنین طرحی در نهایت به ارتقاء و تعالی فرهنگ مردم کمک شود.


این شاعر با تأکید بر اینکه تأسیس یک بیمارستان برای بیماران سرطانی از طریق وقف عملی بسیار شایسته است، خطاب به مسئولان اجرایی این طرح گفت: افرادی که در رأس هستند باید توانایی اداره اموری با این اهمیت را داشته باشند که در این صورت، انجام این طرح بسیار کار پسندیده است. اگر این توانایی در مسئولان اجرایی نباشد در نهایت منجر به ظرفیت سوزی می‌شود، ادامه داد: باید تلاش شود تا افراد شایسته در رأس امور قرار بگیرند.


وی ضمن پیشنهاد اجرای طرح «اوراق وقف» در حوزه‌های فرهنگی و دینی، اظهار کرد: طرح «اوراق وقف» بواسطه ظرفیت عظیمی که از خرده سرمایه‌های مردم جمع‌آوری می‌کند می‌تواند در حوزه‌های مختلف گام‌های بزرگی بردارد و چه بهتر که این ظرفیت به حوزه فرهنگ و مسائل دینی نیز وارد شود.


سبزواری همچنین به سابقه خود و خانواده‌اش در حوزه امر پسندیده وقف اشاره کرد و گفت: منزل پدری من در سبزوار نیز وقف و به محلی برای استفاده عموم تبدیل شده است. این منزل قدیمی که بیش از ۲۵۰ متر مربع زیر بنا دارد به موزه تبدیل شده است.


این شاعر پیشکسوت انقلاب در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت وقف اشاره کرد و گفت: وقف یکی از کارهای خیری است که به سود عموم مردم انجام می‌شود و افراد دیگر می‌توانند از آن استفاده کنند. البته در این میان توجه به این مسئله اهمیت ویژه دارد که اشخاص در رأس امور بدانند وجوه مردم نزد آنها نوعی بدهی برای آنها ایجاد می‌کند و مسئله بسیار حساس است.


سبزواری با بیان اینکه این بدهی تا زمانی که کار به سرانجام نرسد بر عهده مسئولان باقی می‌ماند، اظهار کرد: از سویی نیز اجرای صحیح این طرح به خیل عظیمی از مردم به ویژه مبتلایان به سرطان خیر می‌رساند.


 

مطالب مرتبط :
  1. ضرورت اجرای طرح اوراق وقف احساس می‌شد/ ثبت ۳۰۰ وقف جدید در ایام نوروز
  2. طرح آرامش بهاری در ارتقای مسائل دینی و معنوی جوانان نقش مهمی دارد
  3. نظام باورهای دینی شامل سه گونه باور بنیادی، میانی و حاشیه ای است/ راهکار رسیدن به وحدت فکری در ادیان
  4. شأن و منزلت مردم در مردم سالاری دینی برتر از دموکراسی غربی است
  5. خدمات و برکات اوراق وقف برای همه مردم است

پارک علم و فناوری قم

zohur