۱۲ خرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، عبدالله عبدالرحمن عبود متسابق کنیایی شرکت کننده در سی و یکمین مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران، درباره نحوه آشنایی با قرآن و شروع فعالیت خود در رشته قرائت، گفت: در کنیا کلاسهایی برای آموزش حفظ و قرائت قرآن تشکیل می شود، به طور کاملاً اتفاقی با این کلاسها آشنا شدم و با حضور در آن و انتخاب رشته قرائت سعی کردم با قرآن آشنا و مأنوس شوم.


وی با بیان اینکه مذهب تشیع را برگزیده است، گفت: وقتی نوجوان بودم در مدرسه ما را از شیعیان می ترساندند. به سن ۳۱ سالگی که رسیدم با استادی صحبت کردم و او آموخته های دینی و اسلامی خود را در اختیار من قرار داد و من را با اسلام آشنا کرد. به هنگام پیمودن این مسیر به هر میزان که اطلاعاتم در مورد این دین بیشتر می شد علاقه ام نسبت به این دین افزایش پیدا می کرد و به قطعیت بیشتری برای انتخاب آن دست پیدا می کردم تا اینکه بعد از تکمیل تحقیقاتم آن را به عنوان دینی جامع و صراط مستقیم انتخاب کردم و الان حدود ۳ سال می شود که مذهب تشیع را پذیرفته ام.


قاری شرکت کننده از کشور کنیا ادامه داد: رهبر ایران را به طور کامل می شناسم و ایشان را به عنوان یک رهبر متواضع و ربانی قبول دارم. در یکی از شبکه های صدا و سیما کنیا بنام صراط ایشان را دیده و سخنرانیهایشان را گوش کرده ام. متأسفانه درصد کمی از مردم کشورم ایشان را می شناسند چرا که اطلاعاتشان نسبت به ایران و ایرانی محدود به رسانه ها می شود و از همین رو بسیاری از آنها دچار سوء تفاهم هستند.


عبدالله عبدالرحمن عبود با اظهار خوشحالی از حضور در کشور ایران تصریح کرد: وقتی وارد ایران شدم آنچه در این کشور دیدم با چیزی که شنیده بودم بسیار فاصله داشت و متفاوت بود. به محض اینکه به کشورم بازگردم و در کنار خانواده و دوستانم قرار بگیرم واقعیت را در مورد آنچه در ایران دیدم بازگو خواهم کرد.

مطالب مرتبط :
  1. علاقه و توجه آیت الله خامنه ای نسبت به قرآن عامل پیشرفت قراء ایرانی است
  2. علاقه آیت الله خامنه ای به فلسفه از نوجوانی/ شعر برای ایشان تفنن نیست
  3. خاطراتی از دیدار با آیت الله مجتبی تهرانی/ ادب و احترام استاد نسبت به حکم رهبر انقلاب
  4. مسجد حضرت آیت الله خامنه ای حوزه هنری افتتاح شد
  5. سمینار بین المللی مردم سالاری دینی در اندیشه آیت الله خامنه ای در لبنان برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur