۲۲ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، فروشگاه‌های زنجیره‌ای ولورث، که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های آفریقای جنوبی، عمده‌ محصولات خود را از سرزمین‌های رژیم اشغالگر قدس وارد می‌کند، با کاهش درآمد ۳۵ درصدی به خاطر تحریم از سوی مردم و به ویژه مسلمانان آفریقای جنوبی در ماه گذشته مواجه شد.


به دنبال اقدامات ضدانسانی رژیم صهیونیستی در غزه و تحریک افکار عمومی در آفریقای جنوبی در کنار سایر کشورهای جهان، جنبش تحریم رژیم اسرائیل (BDS) طی فراخوانی گسترده از همه‌ی شهروندان و به ویژه مسلمانان آفریقای جنوبی خواست تا در پاسخ به این فراخوان، هیچ گونه کالایی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای ولورث خریداری نکنند.


شهروندان آفریقای جنوبی نیز در اقدامی کم‌سابقه به نشانه‌ی اعتراض به اقدامات غیرانسانی رژیم صهیونیستی، با مشارکت در جنبش، کالاهای مورد نیاز خود را از سایر فروشگاه‌های آفریقای جنوبی خریداری کردند.


بنا بر منابع موثق در فروشگاه‌های رنجیره‌ای ولورث، این اقدام منجر به کاهش درآمد ۳۵ درصدی در این مجموعه فروشگاه‌های زنجیراه‌ای شده است.


جنبش تحریم کالاهای فروشگاه‌های ولورث، زمانی انجام گرفت که مسئولان ارشد این فروشگاه بدون اعتنا به درخواست افکارعمومی آفریقای جنوبی مبنی بر عدم واردات از محصولات رژیم اسرائیل، کماکان محصولات خود را از سرزمین‌های اشغالی وارد کرده و حتی با بنرهایی که روی آن نوشته شده بود «با افتخار کالاهای اسرائیلی را توزیع می‌کنیم» از این اقدام حمایت کردند.


در ادامه‌ این روند، مدیران ارشد فروشگاه‌های ولورث با اعمال تخفیف‌های برخی کالاها با برند رژیم اسرائیل ـ حتی تا ۵۰ درصد، تلاش کردند با روند تحریم از سوی افکار عمومی آفریقای جنوبی مقابله کنند.

مطالب مرتبط :
  1. مسلمانان مالزی شرکتهای حامی صهیونیست را تحریم کردند
  2. مسلمانان هندوستان محصولات آمریکایی را تحریم کردند
  3. مرحوم نجفی اصفهانی زودتر از میرزای شیرازی حکم تحریم تنباکو را داد/ ماجرای عنایت امام حسین(ع) به نجفی اصفهانی
  4. تهدید مسلمانان استرالیا به تحریم روزنامه "هرالد"/ اخراج مقاله نویس به علت انتقاد از صهیونیستها
  5. راهپیمایی‌ روز قدس دل‌ صهیونیست‌ها را خواهد لرزاند

پارک علم و فناوری قم

zohur