۱۵ تیر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


محمد صادق محسنی کبیر گفت: این طرح ملی  پیرو فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ در سطح کشور برگزار می شود که ثبت نام آن از امروز همزمان با افتتاحییه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم و نیز برای پوشش برنامه های ماه مبارک رمضان آغاز شده است.


وی در خصوص این آموزش ها گفت: این طرح جدیدترین روش حفظ قرآن کریم در کشور می باشد که به صورت تلفنی و بدون نیاز به حضور در کلاس صورت می پذیرد.


وی افزود : این دوره ها در مدت زمان ۲، ۳ و یا ۴ سال انجام می شود که علاقمندان به حفظ قرآن کریم  پس از دریافت برنامه و بسته کمک آموزشی تحت آموزش های تلفنی اساتید پشتیبان که عموما از حافظان کل قرآن می باشند، قرار می گیرند. همچنین در کنار این آموزش ها اولین بسته کمک آموزشی حفظ قرآن کریم در کشور با نام” صحیفه حفاظ ” که شامل کتاب تمرین سعی، کتاب واژه نامه، کتاب راهنمای حفظ هدی و لوح فشرده ترتیل کل قرآن کریم می باشد، برای سهولت حفظ قرآن به متقاضیان ارائه می شود.


محسنی کبیر گفت: تا کنون بیش از ۸۵۰۰۰ نفر از سراسر کشور و خارج از ایران جهت ثبت نام در این طرح ملی با دارالقرآن خانه کارگر تماس گرفته اند که کار آموزشی بیش از ۱۲۵۰۰ نفر از آنان شروع شده است.


وی در خصوص اعطای مدرک کارشناسی به حفاظ قرآن کریم گفت: پیرو مصوبه مجلس شورای اسلامی سال ۱۳۷۵، افرادی که قرآن را حفظ می نمایند می توانند با شرکت و قبولی در دو آزمون کتبی و شفاهی مدرک لیسانس علوم قرآن و حدیث را بدون تحصیل در دانشگاه دریافت کنند.


محسنی کبیر در پایان افزود: علاقمندان به ثبت نام در این دوره می توانند هم با حضور در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در بخش نهادها و موسسات، به غرفه دارالقرآن خانه کارگر مراجعه و ثبت نام کنند و هم می توانند تا تاریخ ۱۵ مرداد ۹۲ با شماره تلفن ۶۶۹۷۸۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی www.ehoda.com  مراجعه کنند.

مطالب مرتبط :
  1. رونمایی از کتاب«از خدا بپرس» در نمایشگاه قرآن/ بررسی موضوعی ۶۲۳۶ آیه قرآن
  2. نتایج مرحله اول هشتمین دوره طرح اعطا مدرک به حفاظ قرآن اعلام شد
  3. سه مرحله جهانی شدن/ تاریخ و زمان آغاز جهانی شدن
  4. عرضه ۲۰۰ اثر مکتوب و نرم‌افزاری مرکز فرهنگ و معارف در نمایشگاه قرآن
  5. قاری و حافظ ایرانی بر سکوی نخست سی امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن ایستادند

پارک علم و فناوری قم

zohur