۱۶ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدکاظم موسوی متقی، دبیر ستاد طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم با بیان این مطلب گفت: به دلیل آنکه کتاب حفظ موضوعی با ۳۰۰ موضوع از مردادماه سال گذشته در کشور توزیع شد، برخی از شرکت کنندگان در این طرح نتوانستند کل کتاب را تا آخر سال تمام کنند و از شرکت در آزمون طرح حفظ اسفندماه سال ۹۲ بازماندند.


وی افزود: لذا تمهیدی اندیشیده شد که در مهرماه امسال یک آزمون میان دوره ای برگزار شود تا کسانی که در سال گذشته موفق به اتمام کتاب حفظ ۳۰۰ موضوع قرآنی نشده و یا در آزمون اسفندماه نمره قبولی را کسب نکرده اند یک بار دیگر فرصت شرکت در این آزمون را داشته باشند.


موسوی گفت: آموزش کتاب جدید حفظ موضوعی نوجوانان با عنوان «مسافران آسمان» که شامل ۱۲۰ موضوع اخلاقی و رفتاری است نیز از تیرماه سال جاری آغاز شده است و آزمون میاندوره ای ۵۰ موضوع نخست آن در روز ۱۸ مهرماه همراه با تکرار آزمون حفظ ۳۰۰ موضوع برگزار می شود.


دبیر ستاد طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: این آزمون، به صورت کتبی و تستی خواهد بود و راس ساعت ۹ صبح روز جمعه ۱۸ مهرماه به صورت سراسری در مراکز منتخب هر شهرستان در تمامی استان ها برگزار خواهد شد

مطالب مرتبط :
  1. آزمون سراسری حفظ موضوعی قرآن ۱۸ مهرماه برگزار می شود
  2. برگزاری دوازدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در استان تهران
  3. آزمون سراسری قرآن وزارت ارشاد از ۱۵ مرداد کلید می خورد
  4. ثبت نام در آزمون سراسری قرآن و عترت پایان یافت / ۶۳ هزار نفر داوطلب شرکت در آزمون
  5. ثبت نام بیش از ۷۵ هزار نفر برای شرکت در آزمون سراسری قرآن کریم

پارک علم و فناوری قم

zohur