۱۵ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، سالهای گذشته دوره‌های تربیت داور قرآن کریم به همت سازمان دارالقرآن برگزار می‌شد، اما با توجه به نیاز جامعه به داوران تخصصی در زمینه‌های مختلف قرآنی و ارتقای سطح کیفی مسابقات، از سال جاری سازمان دارالقرآن اقدام به برگزاری طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن کرد.


ثبت‌نام در این طرح از هفتم خردادماه آغاز شد و به مدت یک ماه ادامه داشت اما با توجه به استقبال جامعه قرآنی از این طرح، زمان ثبت‌نام دو بار تمدید شد به طوری که علاقه‌مندان تا ۱۳ تیرماه فرصت داشتند در طرح اعطای مدرک تخصصی به داوران اقدام به ثبت‌نام کنند.


مدیر آموزش سازمان دارالقرآن اظهار داشت: طرح اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن در دو مرحله در نظر گرفته شده است که مرحله نخست این آزمون‌ها پنج‌شنبه ۱۶ مردادماه برگزار می‌شود.


«محمد ضرغام» با بیان اینکه حدود ۷۰۰ نفر برای شرکت در طرح اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: در زمان تعیین شده ۶۹۵ نفر برای شرکت در این طرح اعلام آمادگی کردند که از این تعداد ۲۷۴ نفر را آقایان و ۴۲۱ نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.


ضرغام به تعداد شرکت‌کنندگان هر استان اشاره کرد و افزود: استان تهران با ۶۹ نفر بیشترین و سیستان‌ و بلوچستان با دو نفر کمترین تعداد شرکت‌ کننده در طرح اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن کریم را دارد.


وی با اشاره به نحوه آزمون مرحله نخست این طرح، تصریح کرد: این مرحله به صورت کتبی و شفاهی در رشته‌های حسن حفظ، وقف و ابتداء و همچنین تجوید در ۳۱ استان کشور برگزار می‌شود و افراد بر اساس رشته انتخابی باید به سؤالات پاسخ دهند.


مدیر آموزش سازمان دارالقرآن به زمان اعلام نتایج مرحله اول این آزمونها اشاره کرد و افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده نتایج آزمون مرحله اول طرح اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن کریم کمتر از ۱۵ روز پس از برگزاری آزمون از طریق سایت تلاوت http://telavat.com اعلام می‌شود.


ضرغام درباره برگزاری مرحله دوم این آزمون‌ها نیز گفت: افرادی که بتوانند حد نصاب نمره را کسب کنند به مرحله دوم آزمون‌های این طرح که ۲۷ شهریورماه برگزار می‌شوند، راه خواهند یافت.

مطالب مرتبط :
  1. آغاز ثبت‌نام طرح اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن
  2. مرحله دوم طرح اعطای مدرک به حفاظ نیمه دوم مردادماه آغاز می شود
  3. آزمون مرحله سوم طرح اعطای مدرک حفظ برگزار می شود
  4. اعلام زمان برگزاری آزمونهای طرح اعطای مدرک به داوران قرآن
  5. آزمون استخدامی مربیان قرآن کریم برگزار شد/ زمان اعلام نتایج

پارک علم و فناوری قم

zohur