۹ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدعلی قاضی‌عسکر در جمع روحانیون کاروان‌های حج تمتع از نقش سازنده روحانیون در بالابردن سطح معلومات زائران، در ارتقا معرفت دینی، بسترسازی برای تحول روحی و اخلاقی، ایجاد عشق و امید در دل‌ها و تحکیم جایگاه روحانیت در جامعه تقدیر کرد و به ذکر دو نکته، یکی برنامه‌ریزی صحیح و دومی مدیریت زمان در این زمینه پرداخت.


بدون برنامه‌ریزی گرفتار روزمرگی می‌شویم


امیرالحجاج درباره برنامه‌ریزی صحیح گفت: بدون برنامه‌ریزی گرفتار روزمرگی می‌شویم و به اهداف‌مان نخواهیم رسید و در سال‌های اخیر تلاش شد که با یک برنامه‌ریزی صحیح آموزشی، کار آغاز و تداوم بیابد.


وی افزود: ما برای ادای وظایفمان به این‌جا آمده‌ایم، نه برای زیارت. فردای قیامت که ندا داده خواهد شد «وَقِفُوَهُمْ إِنَّهُم مَّسْئُولُونَ»، از ما سوال خواهد شد که با این امانات الهی (یعنی ضیوف‌الرحمن) چه کردید؟


حجت‌الاسلام‌والمسلمین قاضی‌عسکر با خواندن این روایت «لقضاء حاجة المؤمن، خیر من طواف، وطواف؛ حتى عد عشر مرات» اضافه کرد: شاید نتوانیم در این‌جا به زیارت و طواف برسیم، اماطبق این روایات همان ثواب برای‌مان در نظر گرفته خواهد شد چرا که حاجت برادران ایمانی را برآورده کرده‌ایم و لحظه‌لحظه خدماتی که شما انجام می‌هید، دارای اجر و پاداش اخروی است.


وی افزود: حتی تبسم در برابر برادر مومن حسنه است و همه می‌توانند در طول این سفر با خدمت‌گزاری، حسنات بسیاری را به دست آورند.


سرپرست حجاج ایرانی در ارزیابی وضعیت کنونی حج ۹۳ با مثبت خواندن شرایط، تاکید کرد: پیش از این، نگرانی‌های جدی‌ای در زمینه تامین ارز، صدور ویزا، انتقال پروازها از فرودگاه مهرآباد به امام خمینی، تندروی‌ها و برخوردهای اواخر عمره وغیره را داشتیم که الحمدلله بخش عمده‌ای از آن‌ها تاکنون برطرف شده است.


آرامش خوبی در میان زائران ایرانی حاکم است


وی با ذکر جزییاتی درباره هر کدام از این موارد یادآور شد: به لطف خدا و همت عزیزان در سازمان حج و بعثه، این موفقیت به‌وجود آمده است که در آرامش همه زائران به این‌جا منتقل شده‌اند.


حجت‌الاسلام‌والمسلمین قاضی‌عسکر با اشاره به مذاکرات و رایزنی‌های صورت‌گرفته با امیر مدینه و دیگر مقامات عربستان، خواستار افزایش دقت‌ها و مراقبت‌ها از سوی ایرانی‌ها نیز شد و افزود: در تعامل با یکدیگر است که می‌توانیم آرامش موجود را تداوم بخشیم.


وی افزود: در قبال مسائل زائران، راه‌حل ارائه بدهیم و اجازه ندهیم که رفتارهای نادرست برخی از آن‌ها تداوم بیابد.

 

مطالب مرتبط :
  1. "روز عرفه" فرصتی که باید غنیمت شمرد/ دعای عرفه امام حسین(ع) مربوط به سال واقعه کربلا نیست
  2. دومین دعای کمیل حجاج ایرانی در کنار حرم نبوی(ص) برگزار شد
  3. مضامین توحیدی دعای عرفه در عاشورا متجلی شده است
  4. مضامین توحیدی دعای عرفه در عاشورا متجلی است/ رواج سبک زندگی غربی
  5. راهنمای زوار منتشر شد/ ترجمه انگلیسی دعای عرفه

پارک علم و فناوری قم

zohur