۳ تیر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین مهدی اسماعیلی مدیرگروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم(ع) با اعلام این خبر گفت: تنظیم نهائی موسوعه های حضرت زهرا(س)، امام مجتبی(ع)، امام سجاد(ع)، امام هادی(ع)، عسکری (ع) و حضرت مهدی(عج) صورت گرفته و جهت انتشار تحویل واحد نشر شده است.


وی افزود: در موسوعه جدید حضرت صدیقه سلام الله علیها حدود ۹۰ حدیث به چاپ اول آن و به موسوعه امام مجتبی(ع) حدود ۴۰۰حدیث اضافه شده است.


حجت الاسلام اسماعیلی با ارائه توضیحاتی در مورد باقی موسوعه ها خاطر نشان کرد:از دیگر موسوعه های آماده نشر، موسوعه حضرت سجاد (ع) است که این اثر پر برکت با دگرگونی های لازم برای اولین بار جهت نشر به دفتر پژوهشکده تقدیم شد.


این مدیر پژوهشی اذعان داشت: موسوعه امام هادی(ع)  با اضافه شدن حدود ۱۳۰ حدیث و امام عسکری(ع) حدود ۱۸۰ حدیث برای بار دوم آماده نشر شد و موسوعه کلمات امام عصر(ع)  آخرین موسوعه از سلسله موسوعه های کلمات معصومین(ع) بود که در هفت فصل با ۳۳۲ سخن و در ۵۲۸ صفحه، تنظیم و تکمیل شد.


مدیر گروه حدیث پژوهشکده تاکید کرد: در این مرحله بخشی از احادیث افزوده شده به موسوعه حضرت زهرا وامام مجتبی(ع) و همچنین مقدمه های بخش عربی به زبان فارسی ترجمه شد. تنظیم وتطبیق احادیث تمام موسوعه های بخش فارسی با بخش عربی از دیگر فعالیت های این گروه در سال ۹۲ بود.


حجت الاسلام اسماعیلی تصریح کرد: طرح جدید پیشنهادی به گروه حدیث تدوین و جمع آوری خطبه های حضرات معصومین(ع) در یک مجموعه بود که مطالعه همه جانبه این طرح و تهیه پیش نویس آن درآخرین روزهای پایان سال ۹۲ شروع شد که هم اکنون در حال انجام است.

 

مطالب مرتبط :
  1. موسوعه شهید ثانی به زودی منتشر می شود
  2. جلد دوم موسوعه آیات الاحکام به‌زودی منتشر می شود
  3. راهنمای زوار منتشر شد/ زندگینامه اصحاب پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) به زبان عربی و انگلیسی
  4. جایگاه ادب و احترام به دیگران در فرهنگ ائمه اطهار(ع)
  5. مقام و منزلت حضرت عباس در نزد ائمه اطهار(ع)/ پنج امامی که تو را دیده‌اند دست علم‌گیر تو بوسیده‌اند

پارک علم و فناوری قم

zohur