۲۱ خرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری مدیر حوزه های علمیه در خصوص برگزاری کنگره ای با موضوع امام حسن مجتبی(ع) گفت: اهل بیت(ع) بهترین الگوی زندگی هستند، برگزاری اینگونه کنگره ها علاوه بر معرفی این شخصیت ارزشمند الهی در سطح جهانی، فرصت مناسبی بررسی سیره و سبک زندگی و الگو برداری از منش آنهاست.

 

وی تصریح کرد: یکی از مواردی که در زندگی معصومین (ع) مشاهده می شود تغییر رویکرد آنها در شرایط و دوره های مختلف زندگی است، ما نیز باید در همین مسیر حرکت کنیم و برای ارائه آموزه های دینی و تبلیغ آن، از روشهایی استفاده کنیم که براساس شرایط زمان و نیازها جوامع باشد.


آیت الله حسینی بوشهری بیان داشت: کسی می تواند امام حسن(ع) را به عنوان الگوی معرفتی، اخلاقی و انسانی معرفی کند که صفات حضرت را در خود متجلی کرده و عامل به کلام ایشان باشد.


عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین با اشاره به این که یکی از بارزترین ویژگی های امام حسن مجتبی(ع) کرامت ایشان بود، تصریح کرد: کریم بودن ابعاد مختلفی دارد و تنها با بخشش مال و ثروت به دست نمی آید، هرکس به روش های مختلف می تواند نسبت به دیگران کرامت داشته باشد، حتی همین لبخند، برخورد صحیح، ابتدا سلام کردن، تکریم و ادب به دیگران کرامت هستند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: در این کنگره باید اتفاقی بیافتد که پس از برگزاری آن حداقل افرادی که در آن حضور پیدا می کنند علاقه مند شوند و سعی کنند خود را به سیره زندگی امام حسن(ع) نزدیک تر کنند.

 

مدیر حوزه های علمیه کشور ابراز داشت: باید برای گنگره امام حسن(ع) برنامه هایی تدوین شود که علاوه بر معرفی، جنبه ای تربیتی و تأثیرگذاری بالایی داشته باشد، همچنین خوب است به مسئله انتظار نیز اشاره ای شود تا همگان نسبت به فرزند ایشان حضرت صاحب الامر(عج) و مسئله ظهور دیدگاه روشنی پیدا کنند.

 

مطالب مرتبط :
  1. دیدار اعضای ستاد کنگره سبط النبی(ع) با مراجع عظام تقلید/ تأکید بر توجه به سیره و سنت امام حسن(ع)
  2. دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره سبط النبی(ع) با مراجع عظام تقلید
  3. پیام سیره سیاسی و اجتماعی امام رضا (ع) برای شرایط امروز/ معرفت ما از سیره عملی ائمه عمیق نیست
  4. نگاهی به زندگی فردی و سیره سیاسی امام حسن مجتبی(ع)
  5. اصلاح عرصه سیاست، سبک زندگی مردم را تغییر خواهد داد/ امام رضا(ع) سیاسی‌ترین امام

پارک علم و فناوری قم

zohur