۱۹ خرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین عباس جعفری، دبیر کمیته علمی کنگره درباره کتاب نامه سبط النبی(ع) گفت: این کتابنامه، حاوی آثار مکتوب، محصولات فرهنگی و تابلوهای هنری که از ابتدای تاسیس مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) به زبان های فارسی، عربی، ترکی، هوسا، اسپانیولی، انگلیسی، اردو و … می‌باشد که در شمارگان مختلف چاپ و در اختیار علاقه ‌مندان در سراسر جهان قرارگرفته است.


وی گفت: در این کتابنامه، بخشی از آثاری که به زبان های دیگر در دست اقدام برای ترجمه و نشر می‌باشند، نیز فهرست شده است.


حجت الاسلام جعفری اظهار داشت: در قمستی از این کتابنامه، کتابهای دیگری که پیرامون چهارده معصوم (ع) نگاشته شده و بخشی از مطالب آنها درباره سیره امام حسن مجتبی(ع) می‌باشند، نیز معرفی شده است.


وی در پایان سخنانش گفت: این کتابچه به سفارش دبیرخانه‌ کمیته علمی همایش بین المللی سبط النبی(ع) با همت و تلاش همکاران اداره ترجمه تهیه شده که از زحمات آنها تشکر و قدردانی می‌شود.


همایش بین‌ المللی سبط‌ النبی به همت مجمع جهانی اهل بیت (ع) ، موسسه فرهنگی مذهبی حضرت قاسم بن الحسن(ع) و سازمان تبلیغات اسلامی با مشارکت برخی از نهادها و موسسات بین المللی و فرهنگی فعال در داخل و خارج کشور، اول و دوم تیرماه برابر با ۲۴ و ۲۵ شعبان المعظم به مدت ۲ روز در تهران در سالن اجلاس سران با حضور میهمانان داخلی و خارجی برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط :
  1. دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره سبط النبی(ع) با مراجع عظام تقلید
  2. شماره ۸۸ مجله «اطلاعات حکمت و معرفت» منتشر شد
  3. نخستین شماره «فصلنامه فرهنگ رضوی» منتشر شد
  4. کتاب «پیوست ‌نگاری فرهنگی؛ ابهام زدایی و گفتمان سازی» منتشر شد
  5. راهنمای زوار منتشر شد/ ترجمه انگلیسی دعای عرفه

پارک علم و فناوری قم

zohur