۲۶ خرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین سلیمی، نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی در دیدار با سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دلیجان بر گسترش وقف در سطح جامعه تأکید کرد و گفت: این مهم می تواند زمینه ساز ترویج فرهنگ دینی و ارزش های الهی شود.


وی افزود: افراد برای کارکردن در اوقاف باید مسئولیت و تعهد بالایی داشته باشند و رعایت امانت در عمل به نیت واقف را همواره مورد توجه قرار دهند چراکه این مهم وظیفه ای خطیر برای آنها محسوب می شود.


سلیمی ادامه داد: مردم باید شیرینی وقف را احساس کنند تا نسبت به این فریضه الهی اهتمام جدی داشته باشند و این مهم از طریق عمل به نیت واقف و اطلاع رسانی فعالیتهای صورت گرفته فراهم می شود.


نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه تعامل با خیرین جهت ساخت و ساز در بقاع متبرکه و نشست با آنها را مورد تاکید قرار داد و خواستار حضور سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دلیجان در بین مردم و مساجد شد و گفت: باید با مردم ارتباط برقرار و سخنان آنها را گوش کرد چرا که این امر راه حل مناسبی برای حل مشکلات و زمینه مشارکت مردم را به دنبال دارد.

مطالب مرتبط :
  1. نباید مردم را مجبور کنیم به چه چیزی فکر کنند/ مردم باید چگونه فکر کردن را یاد بگیرند
  2. نخبگان مردم را به پاسداری از اصل ولایت فقیه ترغیب کنند
  3. تبیین ویژگی علمای دین در کلام حضرت علی(ع)/ علما دلیل فاصله گرفتن مردم از دین را در خود جستجو کنند
  4. شرایط و ویژگی های جهان در آخرالزمان/ مردم با طیب خاطر از برنامه الهی امام زمان(عج) استقبال می کنند
  5. حضرت آیت الله العظمی سبحانی: علوم انسانی اسلامی باید به زندگی مردم راه پیدا کند

پارک علم و فناوری قم

zohur