۲۹ مرداد ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، این مراسم همچون سال های گذشته با حضور جمع کثیری از مردم ولایتمدار و متدین ری و عموم ارادتمندان و شیفتگان حضرت سیدالکریم (ع) از سراسر کشور، در روز پنجشنبه ۱۴ شوال مطابق با ۳۱ مردادماه در مصلای بزرگ ری برگزار خواهد شد.


در این مراسم که از ساعت ۱۱ صبح با تلاوت آیات قرآن کریم توسط قاری ممتاز بین المللی ابوالقاسمی آغاز می گردد، زیارتنامه حضرت عبدالعظیم(ع) توسط فراهانی قرائت و پس از ذکر اشعار توسط تاری، گروه همخوانی طوبی به اجرای برنامه پرداخته و ذکر مناقب و مصائب اهل بیت عصمت و طهارت(ع) توسط باقری انجام خواهد شد.
 ایراد سخنرانی توسط حجت الاسلام صدیقی و اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، پایانبخش برنامه ها خواهد بود.


حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع)، نواده پاک امام حسن مجتبی (ع) و از راویان حدیث و از جمله دانشمندان بزرگی است که محضر سه تن از امامان معصوم (ع) را درک کرده و از محضر ایشان بهره برده است.


سخنان ائمه (ع) در مورد این شخصیت بارز و محبوب و مورد اعتماد نزد اهل بیت(ع) ، نشان از شخصیت علمی و مدارج بالای معنوی آن محدّث والامقام دارد، چنانچه در روایتی مشهور، امام هادی علیه السلام زیارت بارگاه حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) را برابر با زیارت مزار منور حضرت سیدالشهداء (ع) در کربلا دانسته است.


این مراسم به طور مستقیم از طریق پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) به نشانی www.abdolazim.com پخش خواهد شد.

مطالب مرتبط :
  1. ویژه برنامه‌های میلاد حضرت مهدی (عج) در حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع)
  2. برپایی مراسم مدافعان حرم در سالروز شهادت حضرت زینب(س)/ تجلیل از مقام علمی آیت الله سیدمحمد خامنه ای
  3. نمایشگاه "تجلّی احکام ناب" برگزار می شود
  4. مراسم مدافعان حرم ۲ برگزار می شود
  5. مراسم مدافعان حرم فردا برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur