۲۵ خرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به منظور پاسداشت و تعظیم و تکریم از مفاخر علمی ـ فرهنگی ایران اسلامی، مراسم بزرگداشت آیت‌الله سید حسن سعادت مصطفوی را با حضور علما، استادان، فرهیختگان و دوستداران علم و دانش شنبه ۳۱ خردادماه از ساعت ۱۷ الی ۱۹ در تالار اجتماعات شهید مطهری انجمن واقع در خیابان ولی‌عصر(عج)، پل امیر بهادر، خیابان سرگرد بشیری، شماره ۷۱ برگزار می‌کند.


سید حسن سعادت مصطفوی فرزند مرحوم آیت الله سید محمد سعادت مصطفوی در سال ۱۳۱۵ در شهر قائن متولد شد. وی از ۱۲ سالگی فراگیری علوم دینی را آغاز نمود و در سن ۲۹ سالگی به ملکه اجتهاد دست یافت و به دریافت اجازه اجتهاد از اساتیدش نائل آمد.مصطفوی از محضر اساتید بزرگواری همچون پدر بزرگوارش (در تمام دروس سطح و یک دوره خارج فقه و اصول و نیز یک دوره کامل حکمت مشاء)، آیت الله حاج شیخ محمدتقی آملی (یک دوره چهار ساله فقه خارج)، آیت الله حاج شیخ محمد حسین ثقفی تهرانی (یک دوره پنج ساله خارج کفایة الاصول)، استاد شیخ محمد علی حکیم تشکر شیرازی (یک دوره عرفان نظری و ذوقی) و آیت الله سید ابوالحسن رفیعی قزوینی (یک دوره پنج ساله حکمت متعالیه و اسفار به طور کامل) بهره وافری برد.


وی امروزه در مجامع علمی به عنوان یک حکیم سینوی شناخته می‌شود و تسلط فراوانی بر اندیشه‌های ابن‌سینا دارد. کلاس‌های درس ایشان همواره مشتاقان فلسفه و حکمت اسلامی از داخل و خارج از دانشگاه را به خود جذب کرده است. مصطفوی علاوه بر تدریس حکمت در دانشگاه امام صادق(ع) و برخی مراکز دانشگاهی دیگر، در حوزه‌های علمیه قم (مدرسه علمیه دار الشفاء) و تهران (مدرسه علمیه مروی) نیز به تدریس اشتغال دارند.


از تمامی علاقه مندان و دوستداران علم و فرهنگ و فلسفه دعوت می شود تا با حضور در این مراسم در پاسداشت علم و دانش و تکریم علما و دانشمندان سهیم باشند.

مطالب مرتبط :
  1. مراسم بزرگداشت آیت الله سید محمد خامنه ای برگزار می شود
  2. بزرگداشت دینانی و اعوانی در مراسم «سالکان حکمت و فکرت»
  3. برنامه تدریس آیت الله سیدحسن مصطفوی در قم اعلام شد
  4. مراسم بزرگداشت شهید مطهری و مقام معلم برگزار می شود
  5. تجلیل از مقام علمی آیت الله احمد بهشتی در ششمین گردهمایی اساتید علوم عقلی

پارک علم و فناوری قم

zohur