۱۴ تیر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، این شماره از مجله سوره، نگاهی نیز به مسائل روز داشته و در بخش «سیاست روز»، پرونده‌ای با موضوع «بحران کریمه» جهت بررسی تقابل شرق و غرب در بستر نزاع اوکراین دیده می‌شود.


همچنین قبل از بخش اصلی مجله، پرونده‌ای با عنوان بازتاب وجود دارد که شامل نقدها و نظرات مطرح شده پیرامون مقاله‌ اخیر دکتر داوری‌اردکانی با عنوان «سیاست‌های افراطی و طرفداران آن» به همراه پاسخ وی به این نظرات، است.


در ضمیمه‌ اسفار نیز، گفتگویی با مدیر انتشارات تیسا صورت گرفته، همچنین تازه‌های کتاب‌، معرفی شده و کتاب جدید دکتر مصلح با عنوان «ادراکات اعتباری علامه طباطبایی و فلسفه فرهنگ» به بوته‌ نقد و نظر اساتید کشیده شده است.از اساتیدی چون رضا داوری‌اردکانی، سیدمحمدرضا بهشتی، عماد افروغ، اصغر طاهرزاده، منوچهر آشتیانی، یوسفعلی میرشکاک، مجید اخگر، سید موسی دیباج، علی مرادخانی، محمدعلی مرادی، جلال پیکانی، مهدی معین‌زاده، مهدی بنایی، وحید عسکرپور، احمد نادری و… در این شماره از مجله‌ سوره، یادداشت و یا گفتگو وجود دارد و مقالاتی از ژان بودریار، جورجو اگامبن، نوام چامسکی، ژان لوک نانسی، امانوئل والرشتاین، دیوید استول، لوئیس پی پوجمان، سمیر امین و… نیز ترجمه شده است.


طراحی جلد و صفحه‌آرایی مجله نیز نسبت به شماره‌های قبل، مقداری تفاوت دارد و تلاش شده تا فضای جدی شماره‌های قبل اندکی تلطیف شود.


همچنین نرم‌افزار اندروید این شماره از مجله سوره نیز ارائه شده که در بازارهای اندروید قابل تهیه است.


علاقه مندان می‌توانند برای دریافت اخبار و اطلاعات بیشتر، تهیه این شماره و همچنین اشتراک مجله سوره اندیشه، به سایت این مجله www.sooremag.ir مراجعه کنند.

مطالب مرتبط :
  1. شماره‌های ۷۵ و۷۴ مجله فرهنگی تحلیلی سوره اندیشه منتشر شد
  2. جدیدترین شماره مجله فقه منتشر شد/ خاستگاه هرمنوتیکی دانش فقه و دیگر نظام های معرفتی مواجهه با نصوص
  3. شماره جدید مجله «نقد ‌و ‌نظر» منتشر شد
  4. شماره جدید مجله اطلاعات حکمت و معرفت منتشر شد/ بررسی هگل پژوهی در ایران
  5. انتشار شماره چهارم فصلنامه مطالعات معنوی

پارک علم و فناوری قم

zohur