۵ آذر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر،« معصومه فرزانه» مشاور امور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه و برخی از مشاورین امور زنان دستگاه های اجرایی ، فعالان فرهنگی در عرصه فعالیت های بانوان با حضور در محل دفتر جمعیت زنان جمهوری اسلامی ایران از تلاش های خانم « مرضیه حدید چی(دباغ)» در زمینه ترویج سنت حسنه وقف قدردانی کردند.


مشاور امور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه در این دیدار خطاب به قائم مقام جمعیت زنان اظهار داشت: به برکت حضور شما در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی، امروز زنان کشور ما از رفتارهای ارزشمند شما الگو گرفته اند.


فرزانه با اشاره به روحیه ایثارگری این واقف نیک اندیش خاطر نشان کرد: خانم حدید چی(دباغ) بخشی از اموال و دارایی خود را وقف اهداف بلند جمهوری اسلامی ایران کرده است و ما به نوبه خود از این روحیه ارزشمند وی تقدیر و تشکر می کنیم.


مشاور امور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه خانم حدید چی را به جهت فعالیت در عرصه های مختلف سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی الگوی زنده یک زن مسلمان ایثارگر و واقف در جامعه دانست.


دباغ: شیرینی وقف، فراموش نشدنی است


در این دیدار، مرضیه حدید چی (دباغ) قائم مقام جمعیت زنان و واقف نیک اندیش اظهار داشت: هر کاری که انسان برای خدا انجام می دهد، شیرینی اش هیچ وقت از جسم و جان انسان بیرون نمی رود، چرا که همیشه احساس آرامش می کند که یک کاری که می توانسته انجام دهد، را انجام داده است.


وی با مخاطب قرار دادن مسئولان خاطرنشان کرد: انسان باید همیشه تلاش کند که خدا را فراموش نکند و وقت رفتن باید از خود باقیات الصالحات بر جای بگذارد که وقف بهترین آن است.


این بانوی واقف با اشاره به دوران مبارزه با رژیم ستم شاهی و فداکاری ملت مسلمان ایران برای سرنگونی رژیم طاغوت یادآور شد: مسئولین امروز وظیفه بسیار سنگینی را بر عهده دارند، چرا که برنامه ریزی آنها باید طوری باشد که انسان به جایگاه متعالی برسد و روزهای خطرات تهاجم فرهنگی غرب را که جوانان ما را هدف قرار داده است، به خوبی پشت سر بگذاریم.


قائم مقام جمعیت زنان با اشاره به جمله معروف حضرت امام (ره) در مورد شهید فهمیده متذکر شد: سخن امام که یک مجتهد جامع الشرایط بود در مورد یک نوجوان، نشان دهنده جایگاه و اهمیت این قشر تاثیرگذار در سرنوشت کشور و انقلاب اسلامی است.


دباغ ابراز امیدواری کرد که زنان نیز با ایفای نقش موثر خود، همانند دوران انقلاب اسلامی، جوانان برومند متدین را در جامعه پرورش دهند.


وی با یادآوری دوران اسارت خود در زندان ساواک و اشاره به هفته بسیج و مبارزات زنان انقلابی و مومن در دوران هشت سال دفاع مقدس یادآور شد: زنان جامعه ما، به خصوص زنان مذهبی ، آن قدر ایثارگری و از خود گذشتگی نشان داده اند که امثال من در مقابل آنها، شاید قطره ای به حساب نیاید.


دباغ با یادآوری نحوه آشنایی خود با وقف خاطرنشان کرد: همیشه پیش خود فکر می کردم که چگونه در جامعه انسان هایی وجود داشته باشند که از اموال خود بگذرند و آن را وقف دیگران کنند و این باعث شد با آشنایی بیشتر به این موضوع پی ببرم که آنهایی که حاضرند از جان خود بگذرند، به راحتی از اموال خود در راه خدا، خواهند گذشت.


نماینده سابق سه دوره مجلس شورای اسلامی در این دیدار که در فضایی از احساس و صمیمیت برگزار شد، با یادآوری چند خاطره خود از دوران نمایندگی به چند مورد وقف خود برای باقی الصالحات اشاره کرد.


در پایان این دیدار، حاضرین نیز ضمن بزرگداشت و تکریم نقش این بانوی ایثارگر، نخستین فرمانده سپاه همدان و چریک زن انقلاب اسلامی به رسم یادبود یک جلد کلام الله مجید به وی اهدا کردند.

مطالب مرتبط :
  1. تجلیل از ۲۵۰ امام جماعت مساجد/ سه ارگان فعال در حوزه مسجد تجلیل شدند
  2. سی و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف از فردا آغاز می شود
  3. مراتب و تطورات نفس؛ از نفس امارّه تا نفس راضیه و مرضیه
  4. «بانوی کمال» نگرشی جامع و فشرده به ابعاد شخصیت و حیات حضرت فاطمه(س)
  5. هیئتی از سازمان همکاری اسلامی به میانمار سفر می‌کند

پارک علم و فناوری قم

zohur