۳۰ شهریور ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، «اسماعیل شفیعی سروستانی»، مدیر مسئول موسسه موعود عصر(عج)، و حجت‌الاسلام سیدمصطفی میرلوحی، عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) از این کتاب رونمایی کردند.


شفیعی سروستانی در توضیح موضوع این کتاب گفت: ملک عظیم خداوندی، مُلک وعده داده شده به آل محمد(ص) است. ملکی بی بدیل و بی بلا که تصور آن از عهده اولین و آخرین خلق روزگار، تا به وقت ظهور و تأسیس دولت کریمه امام مبین(ع)، خارج است. مصداقی عینی، در مقیاسی بسیار کوچک از این ملک را خداوند کریم به حضرت سلیمان(ع) نمایاند تا دانسته شود وعده حضرت حق، در روز موعود و درباره موعود(ع) محقق خواهد شد و بشر، پس از پشت سر گذاشتن همه بحرانها و بن بستها در وقت رویکرد صمیمانه به حجت حقّ خداوند، رخصت توفیق دیدار این ملک عظیم و بودن و زیستن در این نعمت بی بدیل را خواهد یافت.


حجت الاسلام والمسلمین میرلوحی نیز درباره اهمیت پرداختن به موضوع مهدویت، بیان کرد: «هیچ داستانی جدی تر از موعود، انتظار و باور به مهدی امتها نیست. اگر به تاریخ پیامبران نگاه کنیم، می بینیم که در همه بشارتهای انبیاء و در تمام کتب پیشین، این وعده الهی، به مردم داده شده بود. خداوند وعده داده است: وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ (۱) (و اراده ما بر این قرار گرفته است که به مستضعفین نعمت بخشیم و آنها را پیشوایان و وارثین روی زمین قرار دهیم.)»


وی در ادامه افزود: «در سفر اخیرم به عتبات عالیات، نکته ای را متوجه شدم. فهمیدم که در رأس ایوان طلای حرم امیرالمؤمنین علی(ع) که جایگاه مهمترین و زیباترین آیه قرآنی می بایست باشد، این آیه از قرآن نقش بسته است: “وَلَقَدْ کَتَبْنَا فِی الزَّبُورِ مِن بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُهَا عِبَادِیَ الصَّالِحُونَ” (۲) (و همانا در زبور پس از تورات نوشتیم که زمین را بندگان شایسته ما به ارث خواهند برد.)»


استاد دانشگاه امام صادق(ع) ادامه داد: حضرت مهدی (عج) چکیده و عصاره تمام خلقتها هستند. عصاره هر چند هزار سالی که از عمر بشر گذشته است. ایشان میراث دار تمام انبیاء و داستان زیبای نهایی خداوند هستند که عالم و آدم، برای رسیدن به آن نقطه، در تکاپو بوده و هستند. حال امروز، ما در لحظه، باید روشن کنیم که در کدام سمت قرار گرفته ایم. ما باید تکلیفمان را با دو جریان روشن کنیم: از طرفی جریانی که از حضرت آدم(ع) و سپس از هابیل شکل گرفت. جریانی که در آن نوح و ابراهیم و اسماعیل و پیامبر ختمی مرتبت(ص)، در پی هم آمدند و جریان دیگر، جریان فرعونیان و نمرودیان و ابوسفیانهاست. امروز، ما باید تکلیف خودمان را با این دو جریان روشن کنیم و بفهمیم در کدام سمت قرار گرفته ایم و باید در کدام سو باشیم.


علاقه مندان می توانند کتاب ملک عظیم خداوندی که با همت واحد پژوهش مؤسسه موعود تهیه شده است را از سایت یاران شاپ تهیه کنند.

 

پی نوشت:

۱٫ قصص: ۵

۲٫ انبیا: ۱۰۵

مطالب مرتبط :
  1. ویژه برنامه‌های میلاد حضرت مهدی (عج) در حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع)
  2. لغو مراسم رونمایی کتاب «اسلام‌هراسی در غرب»
  3. کتاب «اسلام‌هراسی در غرب» در خبرگزاری مهر رونمایی می شود
  4. رونمایی از کتاب«از خدا بپرس» در نمایشگاه قرآن/ بررسی موضوعی ۶۲۳۶ آیه قرآن
  5. نشست رونمایی کتاب "چیستی ترجمه در هرمنوتیک" برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur