۱۹ خرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) و اعضای ستاد برگزاری این کنگره با حضور در شهر مقدس قم ضمن زیارت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با حضرات آیات صافی گلپایگانی و علوی گرگانی دیدار می کنند.


بر اساس این گزارش، تشریح و تبیین اهداف، اقدامات و برنامه های این کنگره در راستای معرفی بیش از پیش شخصیت تابناک حضرت امام حسن مجتبی(ع) نیز بهره مندی از رهنمود ها و فرمایشات حضرات مراجع عظام تقلید از مهمترین اهداف این دیدارهاست.


بر اساس گزارش ستاد خبری کنگره، مباحثی همچون حیات فردی و اجتماعی امام حسن(ع)، اوضاع مذهبی ـ فرهنگی ـ اجتماعی- سیاسی عصر امام حسن(ع)، سادات حسنی، سیره امام حسن(ع)، نظریه های متخذ از سیره امام حسن(ع) و ابعاد الگویی و تربیتی در سیره امام حسن(ع) از مهمترین موضوعات فراخوان دریافت مقالات کنگره بوده است.


پیش از این هم اعضای ستاد برگزاری و کمیته علمی کنگره با حضرات آیات سبحانی و نوری همدانی دیدار کرده و ضمن ارائه گزارش از روند برگزاری این کنگره، از رهنمودهای ایشان بهره مند شدند.


کنگره بین المللی سبط النبی(ع) با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی، اول و دوم تیرماه در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار می شود.

 

مطالب مرتبط :
  1. دیدار دست اندرکاران دانشنامه فاطمی(س) با مراجع عظام تقلید
  2. فتوای مراجع عظام تقلید درباره طواف در طبقه فوقانی کعبه
  3. رئیس ستاد برگزاری سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم منصوب شد
  4. نظر و پیام برخی از مراجع تقلید درباره اهمیت نماز ظهرعاشورا/ همه هیئت ها به نماز توجه کنند
  5. برگزاری نخستین کنگره وقف، حماسه اقتصادی و سبک زندگی اسلامی/ انتشار ۱۰۰ میلیارد تومان اوراق وقفی

پارک علم و فناوری قم

zohur