۱ فروردین ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حسن ربیعی اظهار داشت: طرح آرامش بهاری سازمان اوقاف از ۲۸ اسفند ماه به منظور تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و با استفاده از ظرفیت تعطیلات نوروز  و باهدف تقویت باورهای دینی و مذهبی و ارتقاء سطح فکری ، فرهنگی زائرین و مسافران نوروزی آغاز شده است.


وی ادامه داد: تبلیغ و ترویج سنت های اصیل اسلامی به هموطنان در عید نوروز باستانی و خدمت رسانی مطلوب و ایجاد رضایت و علاقه مندی در زائران محترم بقاع و اماکن متبرکه از دیگر اهداف این طرح است.


مدیرکل دفتر ریاست ، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به تقارن ایام نوروز امسال با ایام شهادت حضرت زهرا (س) افزود: امسال به همت هیات امنا و خادمین امامزادگان، سفره هفت سین فاطمی برگرفته از القاب حضرت زهرا (س) شامل ؛ سلیمه ، سیده النساء ، سرالله ، سرالعظمه ، سعیده ، ساجده و سماویه در امامزادگان و بقاع متبرکه برپا شده و معانی و توضیحات کامل این القاب در این قالب به مردم و زائران ارائه می گردد.


ربیعی با بیان اینکه در قالب طرح آرامش بهاری امسال مسافران نوروزی در اقامت گاه ها و زائرسراهای ۸۰۰ امامزاده کشور اسکان خواهند یافت ، گفت: خیمه های معرفت در ۴۵۲ امامزاده و بقعه متبرکه کشور برپا شده و دفاتر مشاوره و پاسخگویی به سوالات شرعی به صورت مستمر در قالب این طرح در ۹۴۷ بقعه اجرا می شود.


سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه د رپایان خاطر نشان کرد: نماز جماعت در سه نوبت در ایام تعطیلات نوروز بصورت با شکوه با حضور مردم ، زائران و مسافران در امامزادگان برگزار می شود.


 

مطالب مرتبط :
  1. دعای عرفه در بیش از ۲ هزار امامزاده و بقعه متبرکه کشور طنین انداز می شود
  2. برپایی خیمه معرفت در تخت جمشید/ ۵۵۰ امامزاده و بقعه متبرکه استان فارس پذیرای مسافران نوروزی
  3. سوگواره « بصیرت عاشورایی» در ۲۹۸۰ بقعه متبرکه و امامزاده کشور برگزار می شود
  4. سوگواره « بصیرت عاشورایی» در ۲۹۸۰ بقعه متبرکه و امامزاده کشور برگزار می شود
  5. نماز ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی در ۲۹۸۰ امامزاده و بقعه متبرکه برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur