۱۹ تیر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، این جشنواره به همت خانه‌ی فرهنگ ایران در راولپندی با همکاری ۱۲ مرکز فرهنگی شهر راولپندی و در بیش از ۵۰ نقطه‌ی شهر برگزار می‌شود.


نمایش قرآن به همراه ترجمه‌ی زبان‌های مختلف فارسی، اردو و انگلیسی از کلام الله مجید، نمایش کتب و منابع قرآنی مذاهب مختلف اسلامی، منابع صوتی و تصویری قرآنی، نمایش هنرهای دستی و دیگر آثار و منابع قرآنی، برگزاری کارگاه‌های آموزش قرآن و احکام، محافل انس با قرآن، مسابقات قرآنی و دیگر فعالیت‌های مرتبط با قرآن، از جمله بخش‌های در نظر رفته شده برای این جشنواره است.


جشنواره‌ی قرآن و وحدت، همزمان با میلاد مبارک حضرت امام حسن مجتبی (ع) در ۲۲ تیر، آغاز و با برگزاری مراسم اختتامیه در روز قدس در ۳ مرداد و اهدای جوایز به برندگان بخش‌های مختلف جشنواره به پایان خواهد رسید.


استقبال از غرفه‌ ایران در نمایشگاه قرآن کابل


غرفه رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ششمین نمایشگاه بزرگ بهار قرآن کریم که در مسجد جامع الزهرا (س) غرب کابل در حال برگزاری است، با استقبال مراجعه‌کنندگان افغان مواجه شده است.


مراجعه‌کنندگان به نمایشگاه بزرگ بهار قرآن در کابل، ضمن حضور و بازدید از غرفه‌های این نمایشگاه، به شکل ویژه از غرفه‌ی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نیز بازدید به عمل می‌آورند؛ به طوری که استقبال از غرفه بسیار زیاد گزارش شده است.


در این نمایشگاه حدود ۳۲ غرفه از جمله غرفه‌ رایزنی فرهنگی کشورمان وجود دارند که به عرضه‌ی صنایع دستی قرآنی، قرآن‌های چاپ جمهوری اسلامی ایران، کتب دینی، نرم‌افزارهای قرآنی مشغول است. این فعالیت‌ها مورد توجه بازدیدکنندگان واقع شده است.


غرفه‌های دیگر این نمایشگاه عبارتند از: انتشارات دانش قرآن، انتشارات بیهقی، انتشارات الهدی، انتشارات نینوا، ایستگاه کودک و نقاشی، مؤسسه‌ی صبح امید، انتشارات کودکانه، حوزه‌های متعدد علوم دینی مربوط به خواهران، غرفه‌ای به نام حافظان کل قرآن کریم، دوست من حجاب، خانواده و حجاب، نماز و رمضان، تلاوت و تطهیر در قرآن، ایستگاه قرآن کریم، معیار و سبک زندگی اسلامی و اخلاق در زندگی و … که مورد توجه بازدیدکنندگان قرار دارد.


در این نمایشگاه همچنین مسابقات قرآنی در بخش‌های مختلف و آزمون‌های رقابتی درباره‌ی مسایل دینی و مذهبی برگزار می‌شود. در پایان هر مسابقه برای برندگان و برگزیدگان آن از سوی نهادهای مربوطه جوایزی اهدا می‌شود.


به گفته‌ی مسئول برگزاری این نمایشگاه، یکی از موضوعات مهمی که در سال‌های گذشته کمتر به آن پرداخته می‌شد، موعود شناسی و امام‌زمان شناسی، عقاید و اخلاق خانواده بود که با ورود آنها به ششمین نمایشگاه بزرگ بهار قرآن کریم، موضوع‌های بیشتری برای بازدیدکنندگان ارایه شده است


گروه تواشیح ثقلین در برنامه های هفته قرآنی قزاقستان


گروه تواشیح ثقلین با شرکت در برنامه های هفته قرآنی در شهر های اوسکمین و آستانای قزاقستان با اجرای تواشیح زینت بخش برنامه های هفته قرآنی شدند.


گروه ثقلین بنا به دعوت امام مسجد جامع شهر اوسکمین ضمن حضور در مراسم افطار این مسجد با اجرای تواشیح موجب خرسندی و وجد نماز گزاران و روزه داران این شهر شدند.


در ابتدای مراسم، امام مسجد جامع ضمن خیر مقدم به هیأت اعزامی از جمهوری اسلامی ایران؛ ماه رمضان را ماه قرآن و ماه ضیافت الهی بر شمرد .


در پایان ، صابری رایزن فرهنگی کشورمان در قزاقستان نیز از میهمان نوازی و استقبال گرم مردم شهر اوسکمین و امام مسجد جامع تشکر و قدردانی نمود.


گروه ثقلین به دعوت امام مسجد جامع شهر در این برنامه های هفته قرآنی حضور داشتند که این برنامه قرآنی ۱۷ تیر ۹۳ به کار خود پایان داد.

مطالب مرتبط :
  1. نمایشگاه بزرگ قرآن کریم برگزار می شود
  2. جشنواره قرآنی آیات در قالب ۳۲ جشنواره برگزار می شود
  3. نمایشگاه محصولات فرهنگی قرآنی برگزار می شود
  4. دومین نمایشگاه دستاوردهای موسسات قرآنی کشور برگزار می شود/ برگزاری جشنواره محصولات قرآنی در کنار نمایشگاه
  5. جشنواره قرآنی «جوان» برگزار می‌ شود/ اجرای طرح «با قرآن در رمضان»

پارک علم و فناوری قم

zohur