۵ مرداد ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نرم‌افزار جامع ترتیل ورش از نافع و آموزش آن اثر دکتر حسین کرمی دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به عنوان اثر فاخر نمایشگاه بین المللی قرآن کریم توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد و می تواند به عنوان تولیدی از جمهوری اسلامی ایران برای آموزش قرائت ورش در کشورهای اسلامی دیگر مورد استفاده علاقمندان قرار گیرد.


حسین کرمی، استاد دانشگاه و قاری قرآن در اقدامی بی نظیر علیرغم مشغله های پزشکی، قرآن کریم را به روایت ورش از نافع برای اولین بار در ایران به کارشناسی استاد مولائی تلاوت کرده  که اولین اثر تولید شده ایرانی در طول تاریخ قرائت قرآن کریم در کشور به شمار می رود.


کرمی در مورد این اثر فاخر قرآنی اظهار داشت: نرم افزار جامع قرائت ترتیل ورش از نافع و آموزش آن از اولین نرم افزارهای آموزش جامع این روش است که به زودی نیز مباحث آموزشی آن ترجمه خواهد شد.


وی افزود: روایت ورش دومین قرائت مشهور قرآن کریم در دنیا می باشد که بعنوان قرائت رسمی کشورهای مراکش، تونس، مغرب و لیبی و … بوده است و در کشور مصر از دیرباز اساتید بزرگ قرآن از قبیل استاد عبدالباسط و استاد حصری و استاد مصطفی اسماعیل و دیگر اساتید در قرائت خود به صورت رایج استفاده کرده اند.


این استاد دانشگاه در ادامه گفت: از دیگر برجستگی های این اثر، نرم افزارسازی آن است، این نرم افزار اولین نرم افزار جامع روایت ورش در دنیا می باشد که شامل قرآن های نوشته شده به روایت ورش و علامت گذاری آن و داشتن فایل صوتی آموزشی قواعد است که با استفاده از این نرم افزار کاربر به راحتی بصورت دیداری و شنیداری می تواند این فن قرائت را یاد بگیرد.


وی خاطرنشان کرد: ترجمه به بیش از ده زبان زنده دنیا و تنها قلم صوتی هوشمند قرآن به روایت ورش از دیگر اثرات منحصر به فرد این نرم افزار است.

مطالب مرتبط :
  1. عرضه بیش از ۳ هزار نرم افزار قرآنی در بخش رسانه های دیجیتال
  2. عرضه نرم‌افزار دانشنامه مقالات قرآنی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن
  3. عرضه نرم افزار دانشنامه مقالات قرآنی در نمایشگاه قرآن
  4. نقش مربی در آموزش فلسفه به کودکان/ آموزش از طریق رسانه‌های تصویری
  5. تأکید بر روشهای تدریجی آموزش مفاهیم قرآن/ بررسی آفات تربیت دینی در محیط های آموزشی

پارک علم و فناوری قم

zohur